Okula Giderken Pratik Şekilde Yapabileceğiniz Çok Havalı Lise Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 30 Eylül 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Lise ve dengi okullarının hemen hemen hepsinde kız öğrencilerinin saçlarını boyatması, bırakması, makyaj yapması, oje sürmesi gibi birçok durum yasaktır. Taktir edersiniz ki o yaşta ki kız öğrencinin bütün bunları yapmasından çok, okulun bir disiplin çerçevesi nedeni ile okula bu şekilde gidilmesi yasaklanmıştır. Hem okulda iken rahat etmek, hem de ders çalışırken saçlarımızdan rahatsızlığı engellemek için saçımızı düzgün bir şekilde yapmak iyi bir çözüm olabilir. Lise okul saç modelleri denilince genellikle akıllara örgü gelse de biz hem şık ve güzel olmak isteyen kız öğrenciler için farklı modeller deneyeceğiz. Lise için saç modelleri toplu halde görünüm sağlayan, hem rahat olmak hem de okul kurallarına uygunluk açısından birçok çeşitliliğe ayrılabilir.

Liseliler İçin Okula Giderken Yapılabilecek Saç Modelleri Hangileridir?

Eğer toplamak ile ilgili sağlık problemleriniz yok ise baş ağrıları gibi, saçı düzgün bir şekilde atkuyruğu yapıp, uçlarını çeşitli örgülerle örebilirsiniz. Ya da bu örgüyü etrafında dolamak sureti ile hoş bir topuza sahip olabilirsiniz. Daha modern daha şık modeller istiyorsanız saçlarınızı dipten başlayarak ikili ya da tek balıksırtı örgüsü ile örebilir, saçlarınız uzun ise uçlarını içe doğru kıvırarak ensenizde ki o rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz.

Bir başka model ise saçlarınızı sağdan ve soldan olmak üzere burgular halinde yaparak ensede toplamak olabilir. Enseden toplanmış saçı salabilir veya orada dağınık bir şekilde toparlayıp tek tokalar ile tutturabilirsiniz. Lise okul saç modelleri kolay yapımı ile herkesin evde tek başına yapabileceği modellerdir. Farklı farklı modelleri bir araya getirerek yüzünüze uygun yeni modeller keşfedebilirsiniz.

Lise Mezuniyeti İçin Hangi Model Saçlar Uygun Olur?

Lise mezuniyeti için saç modelinize elbisenize göre seçim yapmanız da fayda var. Elbise ile uyum içerisinde olmak hoş görünmenin ilk kurallarındandır. Elbiseniz eğer sade fakat şık bir elbise ise saçınızı doğal bukleler ile taçlandırabiliriz.  Lise mezuniyet saç modelleri daha çok o yaşta ki öğrenciler için daha modern ve sade modeller olacaktır. Ağır abiyeler yerine şık ve uçuş uçuş model elbiseler tercih edeceğinize göre saçlarınız da doğal ve sade olmalıdır.30 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...