Okula Giderken Uygulanabilecek Havalı Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 24 Ağustos 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Kaç yaşında olursa olsun bayanların en sevdikleri ve en fazla önem verdikleri konular arasında saçları gelir. İlk olarak saç kesim modeli ve renklerine özen gösteren bayanlar, daha sonra saçlarına uygulayacakları modellere de özen gösterir. Bu yazımızda okula giden genç bayanlara özel okul için havalı saç modelleri konusunu derledik.

Okulların açılma zamanının yaklaşması ile birlikte okul için havalı saç modelleri ve yapılışları konusu da merak edilmeye başlanmıştır. Biz de bu konuda öğrencilerimize yardımcı olması açısından okul saç modellerini araştırdık. Hem okul için uygun olan hem de çok şık duran saç modellerini bir başlık altında topladık. Okula giderken uygulanabilecek en doğal ve hoş okul saç modelleri şu şekildedir.

Yarım Topuz: Genç kızların günlük hayatlarında kullandıkları yarım topuz modelleri, okul için de idealdir. Uzun ya da orta boy saç modelleri için bu modeli deneyebilirsiniz. Saçın sadece üst kısımlarından alıp yuvarlak topuz yapılması ile bu model oluşturulur. Saç yapınız ve uzunluğuna göre nereden ne kadar alacağınıza siz karar verebilirsiniz.

Okula Giderken Uygulanabilecek Havalı Saç Modelleri 1

Yarım Örgü: Tıpkı yarım topuz gibi gençlerin beğenerek kullandığı yarım örgüler de okul saç modelleri arasında sayılabilir. Eğer topuz çok sıkıyor ya da hoşunuza gitmiyorsa yarım örgü modellerini deneyebilirsiniz. Yarım örgü modelini yüz modeliniz ve saç şeklinize göre farklı teknikler ile uygulayarak göz kamaştırabilirsiniz.

Okula Giderken Uygulanabilecek Havalı Saç Modelleri 2

At Kuyruğu: At kuyruğu çok sayıda bayanın sevdiği bir modeldir. Saçların yukarıdan ya da aşağıdan sıkıca toplanması ile hem şık, hem de çok hoş bir saç modeli elde edilebilir. Okul için at kuyruğu modeli, son derec idealdir. Saçların derli toplu olmasını sağlayan ve kolay bozulmadan bu modeller, aynı zamanda çok kısa sürede hazırlanabiliyor. İsterseniz yukarıdan, aşağıdan ya da yandan at kuyruğu yapıp geri kalan kısımları örerek saç modeli hazırlayabilirsiniz.

Okula Giderken Uygulanabilecek Havalı Saç Modelleri 3

Tek Taraf Saç Modelleri: Saçın sadece tek tarafta toplanması şeklinde uygulanan modellerdir. Bu modellerde at kuyruğu, örgü ya da topuzlar kullanılabilir. Hem çok zarif hem de pratik bu modeller okul için saç modelleri arasındadır. Kısa sürede şık bir saç modeli hazırlayarak okulda da göz kamaştırmak isteyen genç kızlar bu saç modellerini kullanabilir. Aşağıdan tek taraf saç modellerinde hafif dalgalı saçlar daha hoş görünebilir.

Okula Giderken Uygulanabilecek Havalı Saç Modelleri 4

Topuz Modelleri: Özellikle balerin topuzu ya da ev topuzu okul için ideal saç modelleri arasında yer alıyor. Bu saç modellerinin hazırlanması ve kullanımı da son derece pratiktir. Çoğu öğürenci genç kızın sabahları vakit bulamadıkları saç yapım aşamasını en aza indiren topuz modellerini kullanabilirsiniz. Kahkül ve perçemli saç modellerinde topuzlar çok hoş bir görüntü oluşturuyor.

Okula Giderken Uygulanabilecek Havalı Saç Modelleri 5

Perçem ya da Kahküllü Modeller: Saç kesimi olarak kahküllü ya da perçemli saç modelleri, okul saçları için de pratiklik sağlayacaktır. Uyguladığınız saç modeline uyumlu şekilde perçem çıkarıp hareketlendirebilirsiniz. Benzer şekilde kahküllerinize de şekil vererek daha farklı saç modelleri tasarlayabilirsiniz. Perçem ve kahküllerinizin göz önünde olmamasına özen gösterin. Bu şekilde görüş alanınızı daraltmadan saç modellerini kullanabilirsiniz.

Okula Giderken Uygulanabilecek Havalı Saç Modelleri 6

Okul için saç modeli seçerken mutlaka kısa sürede hazırlanabilecek saç modellerinden yana tercihinizi kullanmalısınız. Genelde sabah saatlerinde gidilen okullar için hazırlık aşamasında öğrenciler zorlanır. Okula geç kalmamak için emin olduğunuz, yüz tipinize uygun ve daha önce denediğiniz saç modellerini kullanmanızı öneririz. İlk defa bir saç modelini deneyeceğiniz zaman tatil zamanında bir kaç kere saçlarınızda denemenizi öneririz. İlk defa uyguladığınız saç modelinde başarısız olduğunuzda zaman kaybetmezsiniz bu şekilde.

24 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...