Ombre Kısa Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 13 Kasım 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Ombre kısa saç modelleri; Kısa saçlar, şekil almadığı düşünülerek genellikle tercih edilmezler. Pek çok bayanın şekil vermekte zorlandığı saç tipi kısa saçlardır. Ancak 2016’nın yeni trendi olan kısa kesim saç modası, şekil vermek ve doğal görüne saçlara kavuşmak için oldukça çok fikir vermektedir. Bunlardan biri küt saça ombre uygulamasıdır. Küt saçlar, lob ve bob kesim olarak karşımıza çıkar. Bu kesimlerde asimetrik ve düz kesim olarak değişiklik gösterir. Bu saç tiplerinde saç yapınıza ve saç renginize göre uygulana ombreler, mükemmel duracaktır. Ombre kısa saç, girdiğiniz her ortamda farklı görünmenizi sağlayacaktır.

Bu tür kısa saç modelleri genellikle Avrupa’da bulunan ünlüler tarafından tercih edilmekteydi. Artık ülkemizde, çok sayıda bayanın tercih ettiği saç modelleri arasında yerini aldı. Karamelden buz sarısına, platin sarıdan kızla kadar pek çok rengin uygulanabildiği kısa saçlar için olan küt saça ombre tekniği sayesinde, çok daha doğal görünümlü saçlara sahip olmanız mümkündür. Örneğin; dalgalı saçlara sahipseniz asimetrik bob kesim sizin için en iyi tercih olacaktır. Saç renginiz de kumralsa, sarı ombre saçlarınızda mükemmel duracaktır. Bu geçişler kısa saçlarda bile en iyi şekilde yapılabilmektedir. Özellikle önü uzun arkası kısa olan kısa saç kesim modelleri için farklılık yaratan ombre renkleri, genellikle açık renklerde karşımıza çıkar. Eğer iddialı bir seçim istiyorsanız gri, mavi ve pembe renkleri de tercih edebilirsiniz.

Kısa Saç Ombre Nasıl Yapılır

Kısa saça ombre uygulaması oldukça zor bir iştir ve büyük titizlik gerektirir. Bu nedenle bir uzman tarafında yapılmasını tavsiye deriz. Uzun saçlar için yapılan ombre uygulamasından farklı olarak, saç diplerinden başlanabilir. Çünkü renk geçişlerinin doğal olması için uç kısımların biraz üzerinden boyamaya başlamak gerekir.

Kısa Saç Ombre Nasıl Yapılır

Ombre kısa saç, her ortamda rahatlıkla kullanılabilir ve size oldukça şık bir görünüm kazandırır. Saçlarınız zaten modelli olduğu için, onları yapmakla vakit harcamazsınız. Bu nedenle kullanımı hem kolay hem de pratiktir. Ancak bu uygulamanın tam olarak doğal durabilmesini sağlamak, sadece uzman işidir.

Kısa Saç Ombre Nasıl Yapılır 1

Kadınların başlattığı ombre modası, kısa saçlara uygulanmaya başladıktan sonra, erkeklerin de ilgisini çekemeye başlamış ve pek çok bey tarafından kullanılması söz konusu olmuştur. Özellikle futbolcuların marjinal ombre tasarımları, kısa saç ombre uygulamaların uç örnekler olarak değerlendirilebilir. Tabii kadınların da kısa saçı tercih etmeleri durumunda son derece şık bir görünüm elde etmeleri ombre ile mümkün olabilmektedir. Tercihen sarı tonları bu uygulamada tercih edilmekle birlikte, farklı uygulamalara gidenlerin de olduğu bilinmektedir. Tabii saç tasarımı bir sanattır ve sanatçının haya gücü ile sınırlıdır.

Kısa Saç Ombre Nasıl Yapılır 2

13 Kasım 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...