Ombre Nasıl Yapılır

Yayınlanma Tarihi: 1 Temmuz 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç boyama stilleri anlamında saç tasarımcılarına, kadınların saçlarındaki doğal izler, ışık gölge oyunları, şekiller ve renk tonu farklılıklarından doğan görünümler ilham vermektedirler. Saçlara yapılan gölge, röfle ve son dönemlerin modası ombre saçlar, aslında kadınların boyasız, doğal hallerine bir özlemdir. Gölgeler, ombreler, röfleler bütün ilhamını saçın doğal hallerinden alır.

Saçların güneşten doğal olarak açılmış hali, ton farklılıkları, gölgeler, açıklı koyulu halleri kuaförlere ve tasarımcılara ilham kaynağı olmuştur. Ombre modelleri de böyle bir ilham kaynağı sonucu ortaya çıkmış ve moda olmuş bir uygulamadır. Ombre saç oldukça doğal durmaktadır. Dipten gelen saçların farklı renk tonları oluşturup dip boyası yapılması zorunluluğu ombre boyamada yoktur. Yani ombre boyama saçın dip kısımlarından uçlarına doğru renginin doğal bir görünümle açılmasıdır.

Ombre Nedir?

Ayrıca moda olan bir diğer uygulamada gri saçtır. Gri ombre nasıl yapılır diye düşünenler için de ombre nasıl yapılır uygulamalarını takip etmelerini öneririz. Ombre saç nasıl yapılır öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Ombre Nasıl Yapılır 1

Boya markaları son zamanlarda ombre setleri üretmektedir. Bu setlerle evde kolayca ombre uygulaması yapılabilmektedir. Evde ombre nasıl yapılır şimdi bunun aşamalarına bakalım.

  • – Ombre yapılacak saçın işlemden önce 1 – 2 gün yıkanmaması zarar görmemesi için gereklidir.
  • -Yağlı saçların boyayı daha iyi emdiği bilinmektedir.
  • – Saçların ombre yapılmadan önce güzelce taranması işlemin daha kolay yapılmasını sağlar.
  • – Saçları sarmak için alüminyum folyo kağıtları önceden hazırlanmalıdır. Folyo kağıtlarının birbirinden farklı büyüklüklerde kesilmesi ombrenin daha doğal görünmesini sağlar.
  • – Saçlar tutamlara ayrılarak işleme hazırlanır. Kıyafetlerin boyanmaması için omuzlara eski bir havlu koyulabilir.
  • – Saç boyası saçlara eldiven ile elle uygulanabilir ya da saç fırçası ile de uygulanabilir.
  • – Boya sürülen saçlar folyo ile sarılır. Folyo gevşek halde saça tutturulmalıdır ki saçlar hava alsın.
  • – Saç 15 – 20 dakika kadar folyoya sarılı bekletildikten sonra folyolar açılarak bakılır ve istenilen renk elde edildiyse ılık su ile yıkanır. Ombre saç nasıl yapılır resimli anlatımlarını internette rahatça bulabilirsiniz.

Ombre Nasıl Yapılır 2 Ombre Nasıl Yapılır 3 Ombre Nasıl Yapılır 4 Ombre Nasıl Yapılır 5

1 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...