Ombre Nedir

Yayınlanma Tarihi: 1 Temmuz 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Omre bir tür saç boyama tekniğidir. Ombre saç nedir sorusuna pek çok kişi kesim şekli olarak cevap vermektedir. Bu uygulama için toplumda saç kesim türü olarak düşünülen yanlış bir algı bulunuyor. Saçlara boyanın yanı sıra daha farklı ve daha doğal bir hava kazandırmak için uygulanan bir yöntemdir ve uygulanmaya başlandığı zamandan bu yana kadınlar tarafından oldukça sevilen bir stil haline geldi. Uzun süre de bu boyama tekniği kullanılacağa benziyor.

Ombre Balyaj Nedir?

Ombre uygulaması kişinin tercihine göre saç uçlarına saçın kendi renginden farklı bir tonun saça uygulanmasıdır. Peki, ombre balyaj nedir? Ombre balyaj da aslında ombre tekniğini ifade etmektedir. Ombre özellikle 2000’li yıllardan bu yana uygulanan bir yöntem olmasına rağmen son bir kaç yıldır neredeyse her kadının saçında bu uygulamayı görmek mümkündür. Ombre balyajda daha çok saçın doğal rengi korunarak saç uçlarını asıl saç renginden bir kaç ton daha açma işlemi uygulanır. Oldukça kolay bir işlem olan ombre nedir nasıl yapılır?

Ombre Nedir 1 Ombre Nedir 2

Ombre Nasıl Yapılır?

Ombre griden karamel tonlarına kadar pek çok farklı renk ile kullanılabilir. Yüz tipine göre belirlenen renk saça uygulanmadan önce işlem sonrasında daha doğal bir görüntü yakalamak için mutlaka krepe işlemi uygulanması gerekir. Aksi halde aynı hizada yapılan bir boyama işlemi ile karşılaşılır. Bu uygulama konusunda cevap bekleyen başka bir soru da Ombre fiyatları nedir sorusudur. Ombre fiyatları için net bir şey söylenemezken bu fiyatı belirleyen saçın uzunluğudur. Bunun yanı sıra uygulamayı yaptırmak istediğiniz kuaförün tecrübesi de fiyatta değişik sağlayan sebepler arasındadır. Fiyatı etkileyen başka bir konu da ombre için tercih edilen rengin zorluğudur. Örneğin gri bir renk için daha çok ödeyebilirsiniz.

Ombre Nedir 3 Ombre Nedir 4 Ombre Nedir 5 Ombre Nedir 6

1 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...