Ombre Renkleri

Yayınlanma Tarihi: 29 Haziran 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Ombre son yıllarda kadınların pek çoğu tarafından beğeni ile tercih edilen modeller arasındadır. Ombre saç aslında bir kesim tarzı değil boyama tekniğidir. Sadece saç uçlarına uygulanan boyanın saçta doğal bir görüntü yakalaması için yapılır. Ombre saç renkleri de duruma ve tercihe göre farklılık gösterir. Her ne kadar bu da diğer saç boyalarında olduğu gibi tercih işi ise bu tercihi kişinin ten rengi de etkiler. Çünkü her tene her ombre uygulanmaz. Saçta güzel dursa da bütünde rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkar.

Siyah Saça Ombre Modelleri

Siyah saça sahip olanlar saç renginde değişiklik yapmadan da ilgi çekici ve şık ombrelere sahip olabilir. Siyah saça ombre renkleri arasında en çok tercih edileni gri ombredir. Fakat beyaz tene yakışan bu model cilt eğer soluk ise aynı havayı vermeyecektir. Çünkü gri tonlar zaten soğuk renk tonlarındandır. Birde soluk tene uygulandığında cildi daha da soluk bir hale getirecektir. Bu kişilerin daha sıcak renk tonlarında ombre tercih etmeleri gerekir.

Saç renkleri ombre renklerini de aslında belirleyici niteliktedir. Siyah saça gri ya da kızıl ombre yapılabilirken kumral saç için sarı ve karamel tonlar tercih edilebilir.

Ombre Renkleri 1 Ombre Renkleri 2

Kumral Ombre Modelleri

Kumrallar için pek çok farklı ombre seçenekleri mevcutken yine cilt yapısı dikkate alınması gerekmektedir. Kumral ombre saç renkleri arasında kadınlar tarafından en çok tercih edilen renk sarı tonlarıdır. Kadınların hiç bir dönem vazgeçemedikleri renk gruplarından olan sarı tonları zaman zaman da yerini kızıl ve kahve tonlarına bırakmaktadır. Ombre saç yapılırken boya çok fazla saç diplerine kadar çıkarılmamalıdır. Sadece saç uçlarında kalmalı ki dip boyası gelmiş bir görüntüye sebebiyet verilmesin. Kolay gibi görünse de detaylı bir işlemdir.

Ombre Renkleri 3 Ombre Renkleri 4 Ombre Renkleri 5 Ombre Renkleri 6 Ombre Renkleri 7

29 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...