Ombre Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 28 Kasım 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


2016 yılı saç modelleri arasında yer alan ombre, pek çok bayanın gözdesi olmuştur. Çünkü ombre saç, bayanların her ortamda dikkat çekmesine ve daha çekici görünmesine neden olur. Bu nedenle gittikçe artan bir üne sahiptir. Ombre saç modelleri ve ombre saç boyası, farklı renklerde ve farklı tonlarda karşımıza çıkar. Bu saç boyasını uygulanması için uzmanlardan yardım alınması gerekir. En çok tercih edilen renklerden olan kızıl ombre, genellikle siyah saçı olan açık ten rengine sahip bayanlara uygulanır. Eğer saç renginiz açık tonlardaysa veya sarı ise, sarı ombre uygulamasını tercih etmeniz, saçlarınızın çok daha albenili durmasını sağlayacaktır.

[reklam id=1]

Ombre renkleri, bayanların tercihlerine göre gün geçtikçe daha daha farklı tonlarda karşımıza çıkmaktadır. Karamel ombre de bunlardan bir tanesidir. Çünkü her bayanın saç rengi farklıdır ve ombre de saç renginize uygun olan tonlarda uygulanmaktadır. Saç renkleri, çeşitlendikçe, uygulanan ombre tonları da farklılık gösterecek ve çeşitlenecektir. Ombre saç her ortamda rahatça kullanabilmenize imkan sağlar ve uzun süre kullanabileceğiniz saç modelidir. Ombrenin uygulanış şekilleri saçlarınızın boyutuna göre farklılık gösterecektir.

Kısa saç ombre, genellikle daha kolay uygulanır ve daha az işlem gerektirir. Bu nedenle fiyatı daha uygundur. Ombre saç renkleri, ten renginize ve ana saç renginize göre belirlenir. Bu sayede ortaya çıkan ombre modelleri çok daha kullanışlı olur. Son günlerin modası ise siyah saça ombre uygulamasıdır. Ombreyi detaylı olarak aşağıdaki şekilde açıklamak mümkündür;

ombre sac modelleri1

ombre sac modelleri1

 

Ombre Saç Nedir

Ombre saç, gölgelendirilmiş saç anlamına gelir. 2016 yılı saç modelleri trendlerinden olan ombre, her bayanın ilgisini çeken bir uygulamadır. Bu uygulama ile saçlarınızın uçlarına ışıltılı bir görünüm verilir. Ombre saç rengi belirlenirken, asıl saç renginizin iki yada üç ton açık renklerde olmasına dikkat edilir. Bu nedenle ombre saç boyası, çok farklı tonlarda karşımıza çıkar.

ombre-sac-modelleri-2

ombre-sac-modelleri-2

 

Kızıl ombre, en çok uygulanan modellerden biridir. Açık ten rengine sahip bayanların tercih ettiği bu modeli, çok sayıda ünlüde de görmek mümkündür. Sarı ombre modeli de, yine bayanların ilk tercihleri arasında yer alır. En kullanışlı olan ombre modeli sarıdır. Ombre renkleri genellikle açık renkler olarak karşımıza çıkar. Ancak koyu renk tonlarında tercih eden bayanların sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Karamel ombre rengi, bunlardan bir tanesidir.

ombre-sac-modelleri-3

ombre-sac-modelleri-3

Ombre Fiyatları

Ombre saç fiyatları üzerindeki en büyük etken saç renkleri olarak ifade edilebilir. Seçmiş olduğunuz renk için uygulanacak işleme ve boyanın kalitesine göre fiyatlar değişebilir. Kısa saç ombre fiyatları ortalama 150 tl olurken uzun saç fiyatları ortalama 500 tl’dir. Ombre saç renkleri belirlenirken, kullanılacak boyanın kaliteli olmasına özen gösterilmesi gerekir. Bu durumda fiyat, artış gösterecektir. Ancak ortaya çıkan ombre modelleri çok daha güzel ve uzun süreli olacaktır. Siyah saça ombre uygulamasının fiyatları, uğraştırıcı olduğu için diğerlerine göre biraz daha farlılık gösterebilir.

ombre-sac-modelleri-4

ombre-sac-modelleri-4

 

25 Kasım 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...

You must be logged in to post a comment.