Örgülü At Kuyruğu Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 7 Nisan 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Birkaç örgü modeli bilmek, onlarca saç modeli bilmekle aynı şeydir. Çünkü saçınızın herhangi bir yerine küçücük bir örgü eklemek tüm havanızı değiştirir. Özellikle örgülü at kuyruğu modelleri çok kompleks görülür. Çok emek vermişsiniz gibi bir his yaratır. Ancak saçınızı örmeyi pratik hale getirdiğinizde beş dakikanızı bile almayacaktır.

Örgülü atkuyruğu saç modellerinin en basiti bile görünüşünüzü bir adım ileri taşır. Mesela normal örgüyle yapılan en basit model şu şekildedir. Saç yüksek bir şekilde atkuyruğu yapılır. Ardından atkuyruğu normal örgü ile örülür ve lastik toka ile bağlanır. Örgü biraz açılır ve hacim kazandırılırsa, tüm gününüzü kurtaracak bir model elde edilir.

 Balıksırtı örgülü atkuyruğu saç modelleri en göz çarpan saç modelleridir. Bunun sebebi bir nebze daha karmaşık görünmeleridir. Oysa yapmanız gereken tek şey bir tutam saçı örmektedir. Saçın bir tutamının ayrılır ve balıksırtı ile örülür. Ardından geri kalan saç ile örülen tutam toplanır. Bu modelde dikkat edilmesi gereken örgünün güzergahını iyi belirleyebilmektir. Küçük detaylardan bir diğeri ise örgülü tutamın atkuyruğu yapılmadan gevşetilmesi ve hacimli hale getirilmesidir.

Örgülü At Kuyruğu Modelleri 1 Örgülü At Kuyruğu Modelleri 2

Sade ama en şık örgülü atkuyruğundan birinin yolu da düz fönlü saçlardan geçmektedir. Düz fönlü saçların atkuyruğu saç modelleri, bir kadını olduğundan daha narin ve şık gösterebilmektedir. Saç çok da yüksek olmayacak bir şekilde atkuyruğu yapıldıktan sonra bir tutamı ayrılır ve mısır örgüsü veya diğer adıyla balık kılçığı yöntemi ile örülür. Ardından saç tokasının etrafına sarılır. Hem sade, hem kolay hem de şık durabilen bu saç modelini rahatlıkla her kıyafetinizle tercih edebilirsiniz.

Örgülü At Kuyruğu Modelleri 3 Örgülü At Kuyruğu Modelleri 4

Biraz spor biraz da şık durabilen bir başka örgülü atkuyruğu yine balıksırtından geçmektedir. Saçta tek bir balıksırtı örülmesi öğrenilirse, bu saç modelinin yapılması inanılmaz kolaylaşacaktır. Çünkü bu saç modeli sanki balıksırtı örecekmişsiniz gibi başlar. Ensenizin biraz üzerine kadar saç bu şekilde örülür ve ensenin biraz üzerinde üst kısım bozulmadan geri kalan kısım atkuyruğu haline getirilir.  Daha şık bir görüntü için atkuyruğundan alınan bir tutamla toka kapatılır.

Örgülü At Kuyruğu Modelleri 5 Örgülü At Kuyruğu Modelleri 6 Örgülü At Kuyruğu Modelleri 7 Örgülü At Kuyruğu Modelleri

7 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...