Özel Günlerinizde Yapabileceğiniz Kolay Saç Yapımı Fikirleri?

Yayınlanma Tarihi: 12 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç yapımı da tıpkı makyaj gibi bayanlar için önemli ve dikkat gerektiren bir güzellik uygulamasıdır. Bayanlar saçlarını yapabilmek için uzun süre ayna karşısında vakit harcarlar. Saçların yapılacağı modele karar verirken yüz şekli, saçların uzunluğu ve yapısı da dikkate alınmalıdır.

Klasik saç modellerinden sıkılan bayanlar kolay yapılan ve değişik görünümü ile dikkat çeken saç modellerini tercih ederek kendilerini yenileyebilirler. Bazen saç modelinde yapılan küçük bir değişiklik bile önemli fark yaratabilir.

Uzun Saç Yapımı

Saç yapımı modelleri kadın denince hepimizin aklına ilk olarak uzun saç modelleri gelmektedir. Uzun saç yapımı konusunda çok fazla seçenek olması tercih yapmayı zorlaştırabilir.

Uzun saç yapımında saç örgüsü, at kuyruğu ya da dağınık topuz modelleri kısa sürede yapılması nedeni ile bayanlar için acil durumlarda büyük kolaylık sağlamaktadır. Uzun saçlar kıvırcık ya da dalgalı ise bunlar evde doğal yöntemlerle düzleştirilerek, doğal ve havalı saç modelleri yapılabilir. Düz saçlı bayanlar da saçlarını bigudi ya da maşa yardımı ile dalgalandırdıktan sonra toplayarak ya da salık bırakarak havalı bir saç modeli kullanmanın ayrıcalığı yaşayabilirler.

Kısa Saç Yapımı

Kısa saç yapımı kolay gibi görünse de biraz dikkat gerektirir. Kısa saçlar dağınık bırakılarak ya da saç şekillendirici ürünler yardımı ile geriye doğru taranarak farklı tasarımlar oluşturulabilir. Islak görünüm verilen kısa saçlar havaya dikilebilir ya da yüze doğru taranabilir. Kısa saç modelleri yüzü daha çok açığa çıkaracağı için seçilen modelin yüz şekline uyması son derece önemlidir.

Topuz Saç Yapımı

Uzun ve orta boy saç yapımı topuz modelleri için idealdir. Ense topuzu, dağınık topuz, örgülü topuz modeli gibi birçok farklı seçenek olması değişiklikten hoşlanan bayanlar için oldukça avantajlıdır. İri dalgalı saçlara at kuyruklu topuz ya da dağınık topuz yaparak kısa sürede havalı bir saç modeline sahip olmak mümkündür. Topuz saçlar uzun süre verilen şekli koruduğu için özel davetler için de son derece uygundur. Topuz modeli seçerken saçların uzunluğu ve şekli dikkate alınarak en doğru tercih yapılabilir.

Kıvırcık Saç Yapımı

Kıvırcık saçlar kabarık göründüğü için bunlara şekil vermek biraz zor olabilir. Saçların kabarık görünümünü önlemek için ıslak bir görünüm verilerek salık bırakılabilir. Yarım saç topuzu ya da yarım at kuyruğu da uzun kıvırcık saçlar için ideal modeller arasındadır. Kısa kıvırcık saçları yapmak için saç şekillendirici ürünlerden yardım almak gerekebilir. Kısa kıvırcık saçların ön tarafını alna doğru döküp geri kalan saçları arkaya doğru tarayarak havalı saç modelleri yapabilirsiniz.

Düz Saç Yapımı

Saç yapımı modelleri arasında en sık uygulananı şüphesiz ki düz saç olmaktadır. Düz saçlar salık bırakılabileceği gibi yukarıdan at kuyruğu yapılarak ya da balerin topuz gibi modeller uygulanarak trendlere uygun çok güzel tasarımlar oluşturulabilir. Her boyda düz saça en çok yakışan modellerden birisi de önden ve yanlardan örülen ince saç örgüleridir. Düz saç yapımı çok kolay olduğu için evde birçok farklı model uygulamak mümkündür.


12 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...