Papatya İle Saç Açma

Yayınlanma Tarihi: 15 Haziran 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Papatya suyu en etkili saç rengi açıcılarının başında gelmektedir. Özellikle saçlarına açıcı sürmek istemeyen fakat doğal bir farklılık arayanların tercih ettiği ilk yöntem papatya suyu olmaktadır. Papatya suyu sadece saç renginin açılmasına yardımcı olmaktadır. Renk değiştirme amacı ile kullanılamaz. Genellikle yaz aylarında güneşin etkisi ile uygulanan bu yöntem renk değişikliği ve farklılık isteyen genç kızlar tarafında yoğun talep görmektedir.

Papatya İle Saç Rengi Açma Nasıl Yapılır?

Papatya ile saç rengi açma işlemleri oldukça kolay ve pratiktir. Tek dezavantajı tek seansta değil birkaç haftada sonuç vermesidir. Saç renginin iyi bir şekilde açılabilmesi için yaz mevsiminin tercih edilmesi son derece önemlidir. Yazın güneş oldukça bol olduğundan renk açılmaları çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Papatya ile saç renginin açılabilmesi için ilk olarak bir papatya suyu edinilmesi gerekmektedir. Papatya suyu aktarlarda satılan kuru papatyalar ile kolaylıkla yapılabilmektedir.

İlk olarak bir miktar su kaynatılmalı ve papatyalar çay yapıyormuş gibi bu suyun içerisinde demlenmelidir. Elde edilen bu papatya suyu saçta açılmaların istendiği bölgeler iyice sürülmelidir. Papatya suyu tüm saça uygulanabilmektedir. Fakat sadece saç uçlarına uygulanması ombre etkisi yaratacaktır. Bu noktadan sonra yapılması gereken tek şey güneşe çıkıp 30 ile 60 dakika arası beklenmesidir. Bekleme süresi uzadıkça açılma oranı o kadar artacaktır. Fakat çok fazla beklenmesi saçları yıpratabileceğinden en fazla 1 saat beklenmesi çok daha doğru olacaktır.

Papatya İle Saç Açma 1

Papatyayla Saç Açma Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

Papatyayla saç açma yöntemi doğal ve bitkisel bir yöntem olduğunda saç açıcıları gibi kısa süre içerisinde renk açması beklenemez. Papatya suyunun etkili olabilmesi için düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. Saçın tam anlamıyla açılması 3-4 haftayı bulacaktır. Papatya suyu sürekli kullanılmamalıdır. Haftada 2 ya da 3 kez uygulanması yeterli olacaktır.

Papatyayla Saç Açma Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

15 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...