Papatya Suyu İle Renk Açma

Yayınlanma Tarihi: 14 Mart 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Son yıllarda yaz ayları geldiğinde saça ışıltılar kazandırmak da modaya dahil oldu. Kimileri kuaförde saçının rengini açtırırken, kimileri evde kozmetik mağazalarından aldıkları açıcılarla saçlarını açtı. Ancak hepsinin sonucunda saç yıprandı. Özellikle koyu kahverengi veya koyu kumral rengi saçlarını koyu sarılara kadar açtıran kadınların saçlarının kırılmaması elde değildir. Saç kırıkları devreye girince herkesin gözleri daha doğal bir seçenek aradı. Papatya suyu ile saç açmada bu aşamada popüler oldu. Papatya suyu ile saç açanların saçlarının daha sağlıklı olduğu görüldü. Peki, papatya suyu ile saç nasıl açılır? Papatya suyu saça nasıl uygulanır?

 Papatya Suyu ile Saç Rengi Açma

Saçlarını boyatmak istemeyen ancak saçları daha çok ışıldasın isteyen kadınlar papatya suyu ile hayal ettikleri saça evde kavuşabilirler. Bunun için tek ihtiyaçları aktardan alacakları papatyalardır, ardından gelen işlemler çok daha kolaydır.

Aktardan alacağınız papatyalardan bir avuç alarak bir tencerenin içine koyunuz. Tencereye dört bardak su ekleyip, ocağın altını açınız. Su kaynadıktan sonra, ocağın altı kısılır ve on dakika sonra tencere ocaktan alınır. Suyun uygulanabilir olması için ılıması beklenirken, papatyalar suyun içerisinde kalır ve iyice özlerini bırakması sağlanır. Ardından su ve papatyanın ayrılması için süzülür. Süzülen su saçta açılması istenen yere tabi ki isteğe bağlı saçın tamamına uygulanır. Papatya suyu saça nasıl sürülür? Bu sorunun cevabı kişinin isteğine ve imkanlarına bağlı olarak değişir. Saçınızı direk tencerenin içine sokabileceğiniz gibi, bardak bardak papatya suyunu saçınıza dökebilirsiniz de. Eğer çok daha titizseniz yani temiz çalışmayı seviyorsanız, boş bir sprey şişesine papatya suyunu dökebilir ve papatya suyunu saçlarınıza öyle uygulayabilirsiniz. Bundan sonra yapacağınız şeyin fayda sağlaması için güneşe çıkmanız gerekmektedir. Papatya suyu saçlarınızda iken, saçlarınız güneş görmezse bu işlem fayda göstermeyecektir. Bu işlemden bir saat sonra duşa girerek saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Papatya Suyu İle Renk Açma 1

Aktardan papatya almak, marketten papatya çayı almaktan daha ucuza gelir. Ancak yakınlarınızda papatya satan aktar yoksa marketten papatya çayı alarak da aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Bir bardak için bir poşet çay papatya çayı kullanmalı, ardından ılımasını bekledikten sonra poşet çayları içinden çıkararak istediğiniz gibi saçınıza uygulamalısınız.

Papatya ile saç açma adını çok duyurmuş bir yöntemdir, bunun da getirisiyle bilinen pek çok yanlış vardır. Bunlardan ilki, saça uygulanan papatya çayından mucizevi bir etki beklemektir. Papatya suyu ilk uygulamada saçlarınızın rengini açmayabilir. Gerçek bir etkiyi üçüncü hatta dördüncü sefer de elde edebilirsiniz. Her yöntemin kendine göre sıkıntıları vardır. Saç açıcı oksidanlar saçı kırarken hemen etki gösterirken, papatya suyu uzun sürede ama sağlıklı etki gösterecektir.

Papatya Suyu İle Renk Açma 2

Papatya çayının saçın rengini açma özelliği çok fazladır ancak boyalı saçlara ve siyah saçlara etki etmediği bilinmemektedir. Onlar için kozmetik mağazalarındaki açıcılar tek çaredir.

Saçınıza tek başınıza papatya suyu kullanmaktan veya nasıl bir etki elde edeceğinizden korkuyorsanız saçlarınızı atkuyruğu yaparak sadece uçlarına uygulayabilirsiniz. Bu şekilde tüm saçınıza papatya suyu uygulamış olacaksınız ve hepsinin uçlarında yaklaşık olarak aynı düzeyde açılma sağlayabileceksiniz.

Papatya Suyu İle Renk Açma 3

Papatya suyunu defalarca kez demleyip kullanmak sizi üşendiriyorsa deneyebileceğiniz pratik yolları duymalısınız. Eğer saçınızın tamamını değil de bir kısmını açmak istiyorsanız, bir çat bardağı kadar papatya demleyiniz. Ardından edineceğiniz bir sprey şişesine ılıyan papatya suyunu koyunuz. Özellikle yaz günlerinde evden çıkmadan papatya suyunu istediğiniz tutama uygulayın ve gideceğiniz yere yürüyerek gidin. Bu sürede hem saçınız kuruyacak hem de saçlarınızın rengi açılacak.

14 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...