Papatya Suyu İle Saç Açma

Yayınlanma Tarihi: 4 Haziran 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç rengini açmak için kimyasallar yerine bitkisel doğal malzemelerden yaralanmak her zaman daha sağlıklıdır. Papatya düzenli kullanılırsa saç rengini açar ve saç diplerini besler. Ayrıca papatya suyu saça canlılık verir.

Papatya Suyu Nasıl Hazırlanır?

1 su bardağı dolusu kurutulmuş papatya 1 litre suya konarak kaynamaya bırakılır. Papatya çayında olduğu gibi 5 dakika kadar kaynatılır ve ocağın altı kapatılarak 15 dakika demlemeye bırakılır. Bir süzgeç yardımıyla su süzülür. Hazırlanan bu papatya suyuyla saç açma işlemi için her seferinde saç miktarına göre yaklaşık 1 çay bardağı kadarı ayrılır. Gerisi buzdolabında saklanabilir.

Papatya Suyuyla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Papatya Suyuyla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Papatya suyundan yeterli bir miktar yayvan bir kaba alınır. Bir tarak suya batırılır ve papatya suyu saç diplerinden başlayarak sürülür. Su tüm saça ve diplerine uygulanmalıdır. Bu işlem güneşli günlerde yapılırsa daha iyi sonuç verir. Aynı şekilde günde birden fazla kez uygulanırsa daha hızlı renk açılır. Hazırlanan papatya suyu saç açma için bir hafta kadar kullanılabilir. Sonrasında 10 gün ara vermek ve yeni bir su hazırlamak gerekir. Papatya suyu başı öne eğerek saç arkalarına da uygulanmalıdır. Papatya suyu saça gölge vermek için de kullanılabilir.

Papatya Suyuyla Saç Rengi Nasıl Açılır? 1

Papatya suyu saça sürülür sürülmez güneşte kurutulmalıdır. Buna imkân yoksa saç kurutma makinesinden düşük ısıda faydalanılır. Bitkisel yöntemlerden biri olan papatya suyu ile saç rengi açma 3 tona kadar renk farkı yaratır. Papatya suyu sarı saçları parlak sarıya, açık kumral saçları sarıya, koyu kumral saçları açık kumrala ve koyu renk saçları açık kahveye çevirir. Ayrıca kızıl saçlara sarı tonlar katar. Koyu renk ve kalın telli saçlıların açık renkler için papatya suyunu daha uzun süre kullanmaları gerekir.

Papatya Suyuyla Saç Rengi Nasıl Açılır? 2

4 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...