Platin Küllü Kristal Nasıl Elde Edilir, Boya Numarası, Kimlere Yakışır?

Yayınlanma Tarihi: 27 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Platin küllü kristal saç rengi son dönemlerin popüler renkleri arasında. Özellikle sosyal medyada genç bayanların saçlarında sürekli gördüğümüz bu renk, ünlü isimlerin de saçlarında yer almaya başlamış durumda. Platin sarının yerini alacak kadar yaygınlaşan platin küllü kristal saç rengi hakkında merak edilenlerin hepsini konu detayında bulabilirsiniz.

Platin Küllü Kristal Nasıl Elde Edilir?

Platin küllü kristal 2018 renklerinden olacak gibi görünüyor. Farklı tonları bulunan bu rengi elde etmek için kuaförlerden yardım alınabilir. Kuaföre gidecek zamanı olmayan bayanlarsa evde hazır saç boyaları ile bu rengi elde edebilir.

Platin sarı saçlara uygulanmadan önce açma işlemi yapılması gerekir. Açma için hazır losyonlar kullanılabilir. Saç açma işleminin ardından platin sarısı saç boyası saçlara uygulanabilir. Kutu üzerinde yazan şekilde uygulanan saç boyası, bekleme süresinin sonrasında saçtan tamamen arındırılır ve yeni saç rengi kullanıma hazır hale gelir.

Platin Küllü Kristal Boya Numarası

Platin küllü kristal saç rengi farklı boya markalarının renk kataloglarında yer alan bir renktir. Platin küllü kristal saç boyası rengini elde etmek için;

  • Excellence Intense Saç Boyası 121 Çok Açık Buzul Sarı
  • Excellence Creme Saç Boyası 01 Çok Çok Açık Doğal Sarı
  • Excellence Creme Saç Boyası 02 Çok Çok Açık Sarı Dore

boya numaraları kullanılabilir. Farklı saç boyası markalarının da benzer renk tonlarını saçlarınıza uygulayarak aynı rengi elde edebilirsiniz.

Platin Küllü Kristal Kimlere Yakışır?

Platin küllü kristal boya, açık tenli bayanlara çok yakışır. Beyaz tenli ya da açık buğday tenli bayanlar bu saç rengini kullanabilirler. Ten renginin yanında göz renkleri ile de uyumlu bir saç rengi isteyen bayanlar platik küllü sarı tonunu seçerken göz renklerine de dikkat etmelidir. Bazı tonlar renkli gözlerde daha hoş dururken bazı tonlar kahve ya da siyah gözlerde daha hoş durmaktadır.

Platin sarısı tonu seçilirken buna dikkat edilmesinde fayda vardır. Saç rengi uygulandıktan sonra uzun süre parlaklığını koruması için boyalı saçlara özel şampuanlar ile yıkanması, bakım kremleri ile bakımının yapılması gerekir. Haftada bir kere saç bakım maskesi ile boyanın akmasını engelleyebilir ve saçlarınızın da daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

27 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...