Rasta Fiyatları

Yayınlanma Tarihi: 8 Haziran 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Rasta çok fazla yaygın görülmese de aslında uzun yılladır saça yapılan bir işlemdir. Toplum içerisindeki bazı dedikodular sebebi nedeniyle bir türlü yaygınlaşmayan rastanın yaygınlaşmamasının sebeplerinden bir tanesi de rasta fiyatlarıdır. Rasta fiyatları oldukça yüksektir. Bunun yüksek olmasının nedeni kimileri için haklı sebeplere dayansa da kimileri için çok fazladır. Rastanın fiyatının yüksekliğini anlayabilmek için rastanın nasıl yapıldığını bilmek gerekir. Rasta çok büyük ustalık gerektiren bir işlem olduğu için verilecek olan paranın gözden çıkarılması gerekir. Rasta yaptırılacaksa para en son düşünülecek şey olmalıdır. Çünkü ucuz ama kötü bir yerde yapılan rastalar dağınık ve kötü duracağı için saçın kazıtılması gerekir. Verdiğiniz para boşa çıkacağı gibi saçlarınızdan olmuş olursunuz. Rasta saç fiyatları ne kadardır? Geçici rasta fiyatları ne kadardır? Rasta fiyatları İstanbul’da daha fazla mıdır? Ek rasta fiyatları ne kadardır?

Rasta saç yapması oldukça meşakkatli olan bir saç modelidir. Ayrıntıları bilmeyen pek çok insanın rastaya biçilen fiyat konusunda önyargılı olabilir. Ancak emek emek yapılan şeylerin daha fazla hak ettiği anlaşılırsa ön yargı kaybolabilir.

Rastanın genel yapımı yirmi dört saatten daha fazla sürer. Rasta işlemi için görüşmeler hazırlanır. Saç incelenir. Saçın gürlüğüne göre saça kaç tane rasta yapılabileceği hesaplanır. Saça yapılan her rasta fiyata eklenir. Bu rastaların yanı sıra saça ek rastalar hazırlanır. O rastaların bir tanesinin hazırlanması kırk beş dakikayı bulur. Bir adet ek rastanın da fiyatı 40 TL olarak bilinmektedir.

Rasta Fiyatları 1

Rasta saç geçen yıllar içerisinde çok değişmiş ve gelişmiştir. Rasta saç hakkında pek çok iddia bulunmaktadır. Pek çok insan iddialar yüzünden saçlarını bu şekilde kullanmak istemez hatta bu fikri düşünmez bile.  Fiyatın fazla olması da onları caydırır ancak yıllar içerisinde geliştirilen pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin en popüleri ve en kullanışlısı tığ ile yapılan rastadır. Tahmin edebileceğiniz üzere bu çok zahmetli ve çok ince bir iştir. Tığ yardımı ile saçın belirli yerinde düğünler atılması ve saçların birbirinin içerisinden geçerek dolanması gerekmektedir. En sonunda ortaya çıkan o görüntünün tığ ile sağlandığının düşünülmesi ne kadar zor olduğunu anlamaya yardımcı olabilir.

Rasta Fiyatları 2

Rastayı kime yaptıracağınız çok önemlidir. İşinin ehli olmayan kişiler size düşük fiyatlar vererek sizi kandırabilir. Rasta saç ile ilgili bir işlem olsa da bu işlemi kuaförler gerçekleştirmez bunun nedeni çok zahmetli olmasıdır. Düşünüldüğünde bir kişinin rasta işlemi birkaç gün sürmektedir. Bu düzen kuaförlerin uyabileceği bir düzen değildir.

Rasta Fiyatları 3

Saça rasta pek çok farklı şekilde uygulansa da genel fiyatlar vardır. Saçınızın rastlanması işlemi 800 TL’yi bulabilmektedir. Bunun dışında daha güzel ve gür görünmesi için ek rastalar hazırlanır. Ek rastaların bir tanesinin fiyatı 40 TL olarak belirlenmiştir. Ancak bu saçın uzunluğuna bağlı olarak 50 TL- 60 TL gibi fiyatları da bulabilmektedir.

Rasta Fiyatları 4

Rastayı yaptıracağınız yerin kendi kampanyaları olabilir. Çok fazla ek saç istediğiniz taktirde size toplu bir fiyat verebilirler. Rastayı yaptıracağını yer konusunda çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Rasta yapacak olan yerin size çok yüksek bir fiyat vermesi oranın iyi olduğunu göstermez. Aynı şekilde düşük fiyata rasta yapan yerler de kötülenmemelidir. Sizin yapmanız gereken fiyatı düşünmeden araştırma yapmanızdır. Rasta yapan yerleri araştırmanız, en az üç-dört tanesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Ziyaret ettiğiniz yerin daha önce yaptığını rastaları incelemesiniz. Şansınız varsa daha önce orada rasta yaptırmış birileri ile bile karşılaşabilirsiniz.

Rasta Fiyatları 5

8 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...