Rengi Yüzde Yüz Tutturan Tarif: Evde Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edebiliriz?

Yayınlanma Tarihi: 12 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


En çok sevilen ve tercih edilen saç renkleri arasında yer alan karamel saç rengi tonları farklı çok sayıda seçeneğe sahiptir. Bu yılı yepyeni bir saç rengi ile bitirmek isteyenler için ideal saç renkleri arasında yer alan karamel rengi saç seçenekleri, saç rengi trendlerinde her zaman en üst sıralarda yer almayı başarmıştır. Saça hem daha parlak hem de daha canlı bir görünüm kazandıran karamel saç rengi tonları, yine sezona damga vurmayı başarıyor.

Bu kadar popüler olan karamel kahve saç rengi nasıl elde edilir diye merak ediyorsanız eğer bu oldukça basit. Her ten rengine yakışan ve ışıltılı duran karamel saç renginin hangisinin size yakışacağını anlamak için deneme yanılma yapmanız gerekiyor. Karamel saç rengi elde edebilmek için saçın uzunluğuna göre 1 ya da 2 kutu kullanabilirsiniz. Saçlarınız eğer karamele dönmesi zor bir renkteyse bunun için öncesinde saçınızı açmanız ve daha sonra karamel rengine boyamanız gerekir.

En trend saç renkleri arasında yer alan bakır karamel saç rengi nasıl elde edilir sorusunun yanıtı ise biraz daha zahmetlidir. Bu saç rengini elde edebilmek için saçı bir ay boyunca aynı renge boyamak gerekiyor. Eğer saçınız açık renk ise istediğiniz rengi daha kolay elde edersiniz. Çünkü bakır karamel saç tonu açık renk saçlarda daha iyi yansımaktadır. Bakır karamelden daha koyu bir saç rengine sahipseniz şayet açık renk karamel tonunu saçınıza uygulamalısınız. Bakır karamel tonu için 4 tona kadar saçın açılması gerekebilir. Saçlar açıldıktan sonra bakır karamel tonunu uygulayabilirsiniz. Eğer daha hızlı bir sonuç elde etmek istiyorsanız bunun içim öncesinde saç açıcı kullanma şansına da sahipsiniz.
12 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...