Renkli Ombre Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 8 Eylül 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Hazırlık Süresi : 15 dakika

Uygulama Süresi : 25 – 35 dakika

Renkli Ombre Saçı İçin Kullanılacak Malzeme:

  •  – Renk açıcı toz
  •  – Oksidan krem
  •  – Krem boya
  •  – Boyama sonrası bakım şampuanı
  •  – Özel eldiven
  •  – Özel ombre fırçası

Not : Kit olarak satılan ürünler bulabilmek mümkündür. Böylelikle çok daha kısa sürede doğru oran ve özellikte tüm malzemeler temin edilmiş olunur. Bekletme süresi istenilen renk tonuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

 Renkli Ombre Saç Yapılış Şekli:

Son zamanlarda renkli ombre saç modelleri, oldukça ilgi görüyor. Ayrıca renkli ombre modelleri 2017 yılında da talep gördüğünden dolayı, yapılışı hakkında da detaylı bilgi vermek faydalı olacaktır.

1) İlk adım olarak normal saç fırçasıyla saçlar tamamen açılıncaya kadar taranmalıdır. Böylelikle saçtaki tüm karışıklıklar ve düğümler açılacaktır. Bu da daha sağlıklı bir uygulama yapılmasını sağlayacaktır.

2) İkinci adım olarakta uygulamaya baş kısmının arka bölgesindeki başlanmalıdır. Arkadan öne doğru yapmak daha kolay olacaktır. Bunun için de, kulak hizasının biraz üstünde olan ön kısımdaki saçlar toplanır.

3) Diğer adım ise, boyanın hazırlanması aşamasıdır. Eğer ki kit olarak alındıysa tüm malzemeler gerekli olan oranda ve özellikte temin edilmiş olacaktır. Geriye sadece malzemeleri karıştırmak kalacaktır. Öncelikle özel eldivenler takılır. Sonra sırasıyla ; oksidan kremin içerisine renk açıcı tozun tamamı dökülür. Bu işlemden sonra kabın içerisine krem boya ilave edilir. Son olarak da şişe kapağı kapatılır ve tüm malzeme iyice birbirine karışıncaya kadar çalkalanır.

4) Malzemelerin çalkalanma işlemi tamamlandıktan sonra, özel ombre fırçasına hazırlanan boya dökülür ve saça uygulanmaya başlanabilir. Geçtiğimiz sene yoğun ilgi gören ve 2017′ de de aynı ilgiyi görmeye devam eden ombre saç modelleri renkli ve hacimli saçlara sahip olmak isteyenler için pratik bir yöntem olarak kullanılabilir.

Renkli Ombre Modelleri 1

5) Sıra saçlara uygulama kısmına gelindi. Arka kısımda bulunan saçlar ikiye ayrılarak vücudun ön kısmına doğru alınır. Daha sonra fırçadaki boya ilk olarak uç kısımların 1 – 2 kez taranmasıyla uygulanır. Sonrasında da kulak ve çene hizası aralığında bir bölgeden uygulanmaya devam edilebilir. Bu şekilde uygulandığında daha doğal geçişler elde edilebilecektir.

6) Son olarak da bekleme süresi gerekecektir. Normalde 25 – 35 dakika arası yeterlidir. Bekleme süresi de maksimum 35 dakika uygulanmalı ve bu süre geçilmemelidir. Kimse saçlarının yanmasını istemeyecektir. İstenilen renk tonu yakalandığında, saçlar yıkanarak bakım kremi uygulanmalıdır. Böylelikle ombre saç modelleri 2017 renkli saç görünümüne devam etmek isteyenler için ideal olacaktır.

Renkli Ombre Modelleri 2 Renkli Ombre Modelleri 3 Renkli Ombre Modelleri 4 Renkli Ombre Modelleri 5 Renkli Ombre Modelleri 6 Renkli Ombre Modelleri 7

8 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...