Retro Saç Modelleri Ve Modern Dokunuşlar İle Saçlarınızı Yeniden Yaratın

Yayınlanma Tarihi: 10 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç modelleri değişen zaman ve modaya ayak uydurmakta ve hızlı şekilde o da değişmektedir. Bu sayede de eskilerden kullanılan birçok modelin yerini trendler ve tarzlar almıştır. Fakat bazı dönemlerde ara ara popüler olan ve aslında çok küçük de olmayan bir çoğunluk tarafından kullanılan retro tarzlar eski dönemlerdeki moda akımlarını tekrar ortaya çıkarmış ve bayan retro saç modelleri ile yeniden parlamıştır.

Vintage da denilen bu tarzda genelde 60’lar, 70’ler ya da 80’lere has giysi modelleri ve saç modelleri kullanılır. O dönem özellikle saç aksesuarı olarak oldukça popüler olan bandalar kaküllü kesilmiş ve kabartılmış saçlar ile çok sık kullanılırdı. Birçok yerde gördüğümüz bu eski modellerden bazıları son dönemlerde tekrar moda olmuş ve farklı renk uygulamaları ile kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

Retro saç modelleri bandana ile yapılabildiği gibi herhangi bir aksesuar kullanmadan da yapılabilir. Bu modeller daha çok kısa saçlarda uygulanması kolay olan modeller arasında yer almaktadır. Retro modellerde saç rengi genelde doğal renkleri ile kullanılırken doğal halini sevmeyen kadınlar için de renk uygulamasından sonra Retro kesimler yapılabilir. Bu kesimlerin en belirgin özelliği ise gür ve oldukça kalın bir kakülün olmasıdır. Retro saç modelleri nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız internet üzerindeki görselli ya da videolu anlatımlardan da faydalanabilir ve bu modelleri kuaföre gitmeden küçük dokunuşlar ile evde kendi başınıza da yapabilirsiniz.

 Retro kısa saç modelleri arasında bulunan kesimlerde genelde kısa saçlar kulak altı hizasında küt kesimler ya da uzun saçlar için ise ucu katsız ve düz şekilde kesildiği görülmektedir. Saçınızın seyreklik ya da gürlük durumuna göre kullanmak isteyeceğiniz model de değişkenlik gösterebilir. Bu modeller arasından zevkinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.


10 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...