Reus Saç Nedir, Modelleri, Kesimleri, Nasıl Yapılır ve Kimlere Yakışır?

Yayınlanma Tarihi: 10 Aralık 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Bayanlar kadar erkeklerin de yakından takip ettiği saç modasında bu sene trend olan reus saç kesimi çok sayıda gencin ilgisini çekmiştir. Özellikle spor giyim tarzına sahip olan genç erkeklerin denemek istedikleri ancak zaman zaman cesaret edemedikleri reus saç modeli hakkında detayları yazımızda sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Reus Saç Nedir

İsmini Alman futbolcu Marco Reus’tan saç modeli gençlerin ilgisini çekiyor. Her renk saça uygun olan bu model, ünlü futbolcu gibi açık renkli saçlara sahip gençlerde çok şık duruyor. Spor giyim tarzları ile uyumlu şekilde kullanılan reus saç modeli, önümüzdeki yıllarda da genç erkeklerin en çok tercih ettiği saç modelleri arasında yer alacak gibi görünüyor.

Reus Saç Modelleri

Reus saç modelleri, özellikle açık renkli saçları olan genç erkeklerin çok ilgisini çekiyor. Saçlarını ünlü futbolcuya benzeten gençler, bu saç stilini kuaförlerinde uygulatabilirler. Saç kesimi yapıldıktan sonra saçların yukarı va yana doğru taranması ile şekil verilebilir. Hafif kısa olarak reus saç modelinin kullanımında ise saçlar başın üst kısmında hafif yana doğru dikenli bir görüntü oluşturacak şekilde şekillendirilebilir.

Reus SKesimleri

Reus saç kesimleri hafif uzun ve kısa olarak yapılabilir. Saçların yan kısımlarında aynı numara kesim kullanılır. Üst kısımlarının uzunluğu modelin özelliğidir. Hafif kısa olarak kesimi yapılan reus saç modelleri, uzadıklarında uzun reus modeli olarak şekillendirilip kullanılabilir. Reus saça şekil verme aşamasında mutlaka üst saç kısımlarının uzunluğunun göz önüne alınması gerekir.

Reus SNasıl Yapılır

Reus saç modeli uygulanırken saçın üst kısımları uzun bırakılır. Bu uzunluğu saçınıza vermek istediğiniz modele göre kendiniz belirleyebilirsiniz. Reus saç modelinde saçların yan kısımları ise kulak hizasından 3 numara olarak kesilmelidir. Açık renkli saçlara uygun bu saç modeli, koyu saçlar için de kullanılabilir.

Reus Saç Kimlere Yakışır 

Saçların arka ve yan kısımlarından daha kısa, üst kısımlarından daha uzun olan bu saç modelleri, spor tarz sahibi erkeklere çok yakışıyor. Saçların yana taranması ile şekil verilen bu model, genç erkeklerin son zamanlarda severek kullandıkları modeller arasında yer alıyor. Gençlerde olduğu kadar küçük erkek çocuklarında da bu saç modelinin kullanımını zaman zaman görmek mümkün.

 

9 Aralık 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...