Saç Açıcı Nasıl Kullanılır

Yayınlanma Tarihi: 25 Haziran 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç açıcı sprey şişeleri şu anda neredeyse tüm kozmetik mağazalarında raflarda yerini aldı. Ünlü kozmetik markalarının çıkardığı saç rengi açıcı ürünleri ile saçınızı açabilir ve doğal bir açık renk ton elde edebilirsiniz.

Saç Açıcı Sprey Nasıl Kullanılır?

Saç açıcı spreyler daha çok güneşli günlerde kullanırsanız, saçınızın yavaş yavaş ve daha güzel bir ton geçişi ile açıldığını fark edeceksiniz. Saç açıcılar genelde şişe içinde sıkma sprey şeklinde üretilmektedir. Banyodan sonra temiz saça uygulanır. Güneşe çıkılır ve kendiliğinden kurumasını beklerseniz daha doğal açıldığını fark edeceksiniz. Bunun için uygulamayı yaz mevsiminde yapmanızda fayda vardır. Eğer yazın yapamıyorsanız, kış mevsiminde de yapabilirsiniz. Güneş yerine saç kurutma makinesi kullanarak hızlı bir kurutma yöntemi ile doğal bir saç açma işlemi uygulayabilirsiniz. Yalnız makineyi çok yakından tutmazsanız daha iyi olur, zira saçlarınızı yakabilirsiniz.

Saç Açıcı Nasıl Kullanılır 1

Koleston Saç Açıcı Nasıl Kullanılır?

Koleston marka boya kutularının içerisinden çıkan koleston açıcılar saçlarda uygulayabileceğiniz en kolay açıcılardır. Eğer ki boya ile birlikte kullanılacaksa. Yarı yarıya kaba koyup karıştırın ve fırça yardımı ile saç diplerinize uygulayarak yarım saat içinde saçınız açılacaktır. Sadece açıcıyı kullanacaksınız, direk kafa derinize temas ettirmeyiniz. Deride alerjik duruma sebep olabilir veya saçlarınızı kökünden yakabilirsiniz. Saç uçlarına eldiven takarak kapta karıştırmanız ve fırça ile sürmeniz yeterlidir.

Saç Açıcı Nasıl Kullanılır 2

Rengin daha da oturması için folyo parçaları kesip, her sürdüğünüz tutama folyo sarabilirsiniz. Bu yöntem ile saçınızın daha hızlı bir şekilde açılmasını sağlayacaktır. Saç açıcılar sadece sarı yapmak için kullanılmaz. Eğer boya kutusunda kahverengi bir boya varsa açıcıyı bu tüp boyaya katıp karıştırarak saçınıza uygulayabilir ve dilediğiniz kahverengini elde edebilirsiniz. Kısacası bu açıcılar, boyaya kıvamını vermektedir. Bu uygulamaları yaparken çok dikkatli olmanız gereklidir.

Saç Açıcı Nasıl Kullanılır 3

24 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...