Saç Açma Yöntemleri

Yayınlanma Tarihi: 14 Haziran 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saçlar kadınlar tarafından sürekli oynanmakta ve değiştirilmektedir. Buna bağlı olarak da yıpranmalar ve dökülmeler ortaya çıkmaktadır. Bu tarz sorunları engellemek ve aynı zamanda saçta ufak değişiklikler yapmak isteyenlerin ilk tercihi doğal saç açma yöntemleri olmaktadır. Bu etkili yöntemler ile boyalı saçlar bile kolaylıkla açılabilmektedir. Saç rengi açma yöntemleri için birçok farklı maske çeşidi bulunmaktadır. Hepsindeki ortak nokta güneş ile aktif hale gelmeleridir. Bu neden bu tarz maskelerden hangisi seçilirse seçilsin sonrasında mutlaka güneşe çıkılması gerekmektedir.

Tarçın Ve Sirke İle Saç Açma Maskesi

Sirke saç açma konusunda etkili bir üründür. Tarçın ile bir araya geldiğinde etkili bir saç açıcı olmaktadır. Bir karıştırma kabında 2 kaşık sirke, 1 kaşık zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı bal ve tarçın iyice karıştırılmalı ve saç uçlarına sürülmelidir. Bu maske boyalı saç rengini açma yöntemleri içerisinde en meşhur olanıdır. Bu maskeyle güneşte beklendiğinde saç renginde 1-2 ton açılma oluşmaktadır.

Bal İle Saç Açma Maskesi

Bal hem yüz hem de saç maskelerinde sıklıkla kullanılan bir besindir. Besleyici özelliği sayesinde saçlara iyi gelmektedir. Bunun yanı sıra renk açma özelliği de bulunan bal maskesi için ilk olarak bal ve su iyice karıştırılmalıdır. Bu su tüm saça sıkılarak güneşe çıkılmalıdır. Bu su sayesinde saç rengi gözle görülür bir şekilde açılacaktır. 3-4 hafta boyunca ara ara uygulanması tavsiye edilmektedir.

sac-acma-yontemleri-1

Papatya İle Saç Açma Maskesi

Saç rengini açma yöntemleri içerisinde en popüler olanı papatya suyudur. Papatya suyunu direk olarak kullanmak istemeyenlerin ve renk açarken aynı anda saçlarını beslemek isteyenlerin yöneldiği ilk maske papatya maskesi olmaktadır. Önceden demlenmiş olan papatya çayı bir kaba konmalı ve üzerine 1 çay kaşığı bal, bir miktar tarçın ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı eklenmelidir. Bu karışım tüm saça uygulanmalı ve daha sonra güneşe çıkılmalıdır.

Papatya İle Saç Açma Maskesi Papatya İle Saç Açma Maskesi 1

14 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...