Saç Boncuğu Fiyatları, Nasıl Takılır, Nerede Satılır, Saça Zarar Verir mi?

Yayınlanma Tarihi: 27 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç boncukları, boncuk kaynak için gereken eklerdir. Kaynak boncuğunun ucunda gerçek insan saçı bulunan ince tutamlar şeklindeki bu ekler, peruk ve kaynak saç satışı yapan mağazalarda adet olarak satışa sunulmaktadır. Siz de bu kaynaklar ile saçlarınızı uzatıp farklı modeller denemek isterseniz saç boncuğu fiyatları ve saç boncukları hakkında merak edilen diğer bilgilere yer verdiğimiz konumuza göz atabilirsiniz.

Saç Boncuğu Fiyatları

Saç boncuğu fiyatları, booncuğun türüne, kutu içindeki boncuk sayısına ve malzemenin kalitesinde göre değişiklik gösterir. Boncuk ucuna takılan kaynaklar ise saçın uzunluğu, yoğunluğu, malzemelerin kalitesi ve zaman zaman da rengine göre değişiklik gösterir. Genel olarak 50 cm’den uzun olan kaynak saçlar uzunluğu arttıkça daha fazla ücret ile satışa sunulmaktadır.

Saç Boncuğu Nasıl Takılır?

Saç boncuğu saçlara takılmadan önce ilk olarak saçlar güzelce taranır. Saçların taranmasının ardından ince tutamlar şeklinde ayrılır. Ayrılan tutamlar kaynak tığı ile saç boncuklarının içinden geçirilir. Ek saçlar da aynı tığ ile boncuk içlerinden geçirilir. Saç halkaları saç pensesi ile sıkıştırılır ve kaynak sabitlenir.

Saç Boncuğu Nerede Satılır?

Saç boncuğu aksesuar olarak ya da saça kaynak takılmasında kullanılabilir. Aksesuar olarak takılan boncuklar biraz daha farklı ve değişik çeşitlerde olabilir. Bu tür saç boncuğu toka türleri, diğer tokaların satıldığı yerlerde bulunabilir. Kaynak saç boncukları ise kaynak saç ve peruk satışı yapan yerlerden temin edilebilir. Kaynak saç boncuğu satın alınırken mutlaka renklerine dikkat edilmesi gerekir. Kullanılan saç boncuğu renkleri ile kaynak saç ve kullanan kişinin saç renkleri aynı olmalıdır. Aksi halde boncuklar saç aralarından kendini belli edip kötü bir görüntü oluşturacaktır.

Saç Boncuğu Saça Zarar Verir Mi?

Saç boncukları kalın telli ya da normal telli saçlara uygun şekilde takıldığında saça zarar vermez. Kaliteli olmayan ürünlerle ya da uzman olmayan kişiler tarafından yapılan boncuk kaynak uygulaması saçlara zarar verebilir. Saçların koparak dökülmesi, kırılması ya da köklerinden dökülmesi gibi sorunlar yaşanabilir. Bu tür sorunların yaşanmaması için kaliteli saç boncuğu kullanılmalı ve uzman kuaförler tarafından kaynak uygulaması yapılmalıdır.
27 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...