Saç Boyası Renkleri ve İsimleri

Yayınlanma Tarihi: 19 Mayıs 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç boyaları sürekli kendini yenilemeyi başarır. Yıllar geçtikçe saç boyaları üzerine ilgi arttığından saç boyası markaları ile birlikte saç renkleri artmaktadır. Her kadının ruhunu yansıtabilecek incelikte saç boyası renkleri düşünülmüş ve tasarlanmıştır. Elbette bu durum hala devam etmektedir. Çok fazla seçeneğin içerisinde kendine uygun rengi seçmekten zorlanan kadınlar, en belirgin ve en sevilen seçeneklerin isimlerinin bulunduğu bu yazından kendileri için bir şeyler bulabilirler.

Saç boyası renkleri konusunda ikilemlerde kalan kadınlar hangi ten rengine hangi saç renklerinin yakıştığını ve bu saç boyası isimlerinin yazının geri kalanında bulabilirler.

Son zamanlarda iki farklı tarz göze çarpmaktadır. İlk tarz göze çarpan ve dikkat çekici renkleri tercih ederken, ikinci tarz narin kadınların tercih ettiği yumuşak renkler ile göze çarpar.

Saç Boyası Renkleri ve İsimleri 1

Siyah saç rengi diğer saç renkleri içerisinde kendini hemen belli eden bir saç rengidir. Birkaç tonu bulunmaktadır. Sıcak alt tonlu ve soğuk alt tonlu olmasına göre kişinin cilt rengi ile uyumu değişir. Ham ve mat siyah rengi yerine parlak ve sıcak duruşlu siyah rengi seçilir.

Saç Boyası Renkleri ve İsimleri 2

Dikkat çeken bir diğer saç rengi ise patlıcan mor saç rengidir. Mor, diğer dikkat çeken renklere göre saça çok daha rahat uygulanabilir. Morun en koyu hali patlıcan moru halidir. Patlıcan moru rengi, siyaha yakın bir renktir. Güneşte kendini kolaylıkla belli etse de diğer mor tonlarına göre daha rahat taşınır. Mor kızıl saç rengi yine bu tarzın kullanabileceği bir renktir. Mor ve kızılın izlerini rahatlıkla taşıyan bu saç rengi genellikle beyaz tenli kadınların tercih etmesi gereken bir saç rengidir. Gizemli Karadut saç rengi de yine morun bir tonu olarak değerlendirilebilir. İçerisinde mordan ve mürdümden izler taşır. Koyu ancak dikkat çeken bir mor rengi ile koyu mürdüm renginin uyumu göze çarpmaktadır.

Saç Boyası Renkleri ve İsimleri 3 Saç Boyası Renkleri ve İsimleri 4

Marsala saç rengi bizim mürdüm olarak adlandırabileceğimiz ve yine doğal değil de dikkat çekici duran saç renkleri içerisinde yer alan bir renktir. Bu saç rengi, iyi bir saç boyasından elde edilirse tok duruşu ile gönülleri fethedecektir. Bu saç renginin çiğ durması hoş olmayacaktır. Koyu ve tok duruşu hem esmer tenli kadınların hem de beyaz tenli kadınların kullanabilmesini kolaylaştırmaktadır.

Saç Boyası Renkleri ve İsimleri 5

Saç rengini değişikliğin bir parçası olarak gören ancak doğallığından vazgeçemeyen kadınların da severek kullanabileceği çok popüler saç renkleri vardır. Bu saç renklerinin en popüler isimlerinden biri çikolata kahve saç rengidir. Hem esmer kadınların hem de beyaz tenli kadınların severek tercih ettiği bu saç rengi kısmen koyu kahverengidir. Ancak koyu kahverengiye göre çok daha fazla parıltı içerir ve saç daha dolgun görünür.

Saç Boyası Renkleri ve İsimleri 6

Kumral rengi en popüler saç renklerinden bir tanesidir. Kumral saç rengi sarıya da kahverengiye de çekilebilecek bir ara renktir. Pek çok kadının saç rengini açıklaştırmada uğradığı ilk adım olarak bilinmektedir.  Açık kumral rengi hem esmer tenli kadınların hem de beyaz tenli kadınların severek kullanabileceği sıcak tonlu bir renktir. Altın kumral saç rengi, sarı ile birleştirilmiş ve esmer kadınların dahi severek kullanabileceği açık bir saç rengidir. Koyu kumral da kahve ve kızıl gibi renklerle karıştırılarak kullanılabilir. En sevilen tonları da kızıl kumral ve kumral kahve olarak bilinmektedir.

Saç Boyası Renkleri ve İsimleri 7

Buzlu kestane saç rengi,en sevilen saç renklerinden biri olarak göze çarpmaktadır. Kestanenin rengi kendini çokça belli etse saçı yer yer olan kızıl rengi saçı çekici gösteren asıl şeydir. Beyaz tenli kadınlar da esmer kadınlar da bu saç rengini severek kullanabilir.

19 Mayıs 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...