Saç Boyası Renkleri Numaraları

Yayınlanma Tarihi: 23 Temmuz 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Kadınlar saçlarında değişiklik yapmayı severler. Bir şeyler yapmak istediklerin ya saçlarını kestirirler ya da saçlarını boyatırlar. Saç boyatmak bir anda verilecek bir karar olmamalıdır. Geri dönüşümü saç kesimine göre çok daha zordur.

Saçınızı evinizde kendiniz boyayacaksanız alacağınız boyanın üzerindeki modelin saçlarına bakmamalısınız. Pek çok kişi saçlarını bu şekilde mahveder. Saç boyalarının numaraların vardır. Bu numaraları okuyabilmek çok önemlidir. Saçın ışıltılarının, ara renklerin ne olduğu bu numaralar sayesine öğrenilebilir. Loreal saç boyası renkleri, Palette saç boyası renkleri, Koleston saç boyası renkleri, Garnier saç boyası renkleri aynı temele dayanır. Bu temelde yer alan renklerin ortak numaralandırılmalı vardır. Bu numaraları aklınızın bir köşesinde tutar veya bir köşeye not ederseniz boya seçmekte asla zorlanmazsınız.

Saç Boyası Numaraları

Siyah saç boyası çok cesur olması ile bilinir. Siyah saç boyası seçmek hayli zordur. Saçın mat olması da parlak olması da problem yaratır. İyi bir siyah saç boyasının ılımlı bir renk olması gerekmektedir. Siyah saç rengi 1.0 saç rengi ile ifade edilir. Sayılar büyüdükçe saçın renginin açıldığı dikkat çekecektir.

Doğallığında vazgeçmeyen kadınları favorisi olan siyaha yakın olan koyu kahverengiler 2.0 ile ifade edilir. Bu saç renkleri genellikle siyaha çok yakındır. Saç boyasının üzerinde gördüğünüz kahverengiden daha koyu bir renk elde etmeniz sinirinizi bozacak nitelikte olabilir.

Koyu kahverengi ve çok koyu kestane saç rengi 3.0 numaralı boyalar ile elde edilebilir. Eğer saçlarınızın doğal bir kahverengiliği varsa bu saç boyasını tercih etmeniz gerekmektedir. Koyu tonludur ancak kahverengi de kendini belli edebilir.

Saç Boyası Renkleri Numaraları 1

4.0 numara koyu kahvenin artık tam bir kestaneye döndüğü tondur. Doğal duruşlu olması ve çok koyu olmaması ile dikkat çeker. Pek çok kadının değişiklik ararken korkmadan tercih edebileceği bir saç numarasıdır.

5.0 Açık kahve ve kestanenin buluştuğu bir numaradır. Bu numarada saç boyaları ile açık renkli saçlara küçük bir geçiş başlar. Kestane rengi olduğu için hala doğal dursa da içerisinde ışıltılar barındırır.

Saç Boyası Renkleri Numaraları 2

6.0 renginde saçın rengi artık gözle görülür bir biçimde açılmıştır. Koyu kumral olarak geçen bu saç rengi hala doğal tonlara yakındır. Kumral saç renginin yumuşak geçişi bu boya numarası ile elde edilebilir. Hem de ortaya doğal sonuçlar çıkar.

Kumral saç rengi aslında açık bir renktir. 6.0 bir geçiş evresi olarak bilinirken 7.0 tam bir kumral rengidir. Saçlarınızın sarıya dönmeden boyanabileceği en açık doğal saç rengidir.

Saç Boyası Renkleri Numaraları 3

Sarının kendini gösterdiği saç boyaları 8.0 ve daha büyükleridir. Açık kumral ve koyu sarı olarak bilinen sekiz numara da sarının en çok tercih edilen numaralarından biridir. Bunun nedeni çiğ bir sarıya dönüşmeden ışıltılar içeren bir sarı elde edilebilmesidir.

9.0 saç rengi bariz sarıdır. Kimi kişiler bu saç renginin çiğ görüntüsünde hoşlanmaz. İçerisineki ışıltılara ve alt tonlara bağlı olarak tercih de edilebilir.

Saç Boyası Renkleri Numaraları 4

10.0 pek çok insanda ilgi uyandıran açık sarı saç rengidir. Bu aç rengini ten rengi beyaz olan kadınlar tercih edebilirler.

3, 4, 5, 6, 7… gibi ilk yazılan sayılar saç renginin temel rengini ifade eder. Temel renkler ifade edilirken yanlarına sıfır yazılmıştır. Bu sıfır rengin ayrıntısını anlamanızı sağlar. Örneğin sıfır yerine bir olursa küllü renkler ifade edilmişti olur. İki olursa mola çalan bir renk olduğu, üç olursa pek çok kadının favorisi olan doreyi anlatır. Beş akajuyu, altı ise bakır tonlarını simgeler.

Saç Boyası Renkleri Numaraları 5

23 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...