Saç Düzleştirici Tarak

Yayınlanma Tarihi: 8 Haziran 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Güzellik söz konusu olduğunda ortaya her gün yeni bir şey çıkıyor. Saç düzleştirmek kadınların rutin bakımlarında yer alabildikleri gibi özel günlerde sık sık tercih ettikleri bir seçenektir. Saç düzleştiricileri önüne geçilemez bir şekilde satın alınırken ortaya atılan saç düzleştirici tarak fikri de pek çok kadının hoşuna giden bir seçenek olmuştur. Hatta saç düzleştiricisi olan pek çok kadın bile saç düzleştirici tarak ile ilgilenmiştir. Saç düzleştiricisi olan kadınların saç düzleştirici tarağı tercih etmelerinin sebebi elbette bekledikleri düzlük aşamasıdır. Şöyle ki saç düzleştiricisi ve saç düzleştirici tarak ile aynı oranda düzlük sağlanmaz. Bu her ikisine de ihtiyacınız olduğunu değil de gerçekten neye ihtiyacınız olduğu konusunda kendinizi deneyebileceğiniz bir seçenektir. Saç düzleştirici tarak braun markası tarafından üretilmekte ve çokça da satmaktadır. Miss hair saç düzleştirici tarak da son dönemde ona iyi bir rakip olmuştur.

Yeni ünlenen bir şeyi satın alma fikrini girmeden önceden ne işe yaradığını ve nasıl çalıştığını iyice öğrenmek gerekmektedir. Düzleştirici taraklar, saça saç düzleştiricilerine göre daha az zarar verdikleri iddia edilerek satılmaya başlanmıştır. Metal uçlu saç düzleştiricilerin arasına her seferinde saçlarınızı sıkıştırırsanız elbette saçlarınız zaman içerisinde çok fazla kırılacaktır. Metalik iletkenliği ve sıcaklıkla birlikte uzun süreli kullanımla saçlarınızdaki kırıklardan kaçma şansınız bulunmamaktadır.

Tarak düzleştiricilerde ise daha farklı bir yöntem bulunmaktadır. Saç düzleştirici taraklar elbette adını şeklinden alıyor. Saç düzleştirici taraklar metal bir zemin arasında saçlarınızı tost yapmanızdan sizi kurtarıyor. Saç düzleştirici tarakların birçoğu 200-230 dereceye kadar çıkabiliyor. Saçlarınızın yanmasını istemiyorsanız 200 derece sıcaklık saçları düzleştirmede yeterli oluyor. Saçın bir zemin arasında kıstırılmaması saçın daha az kırılmasında en büyük etkendir. Gün içerisinde saçlarınızı nasıl tarıyorsanız yine aynı şekilde tarayarak saçlarını düzleştirebilirsiniz.

Saç Düzleştirici Tarak 1

Tarak saç düzleştiricilerinin çalışma mekanizması çok basittir. Saçınızı taradıkça saçınız ısınacaktır. Sıcaklık, saçınızın çok daha kolay şekil almasını sağlar. Saçınızı sürekli aynı yönde taramanız saçlarınızın düzleşmesini sağlayacaktır. Saçlarınız normal hayatta sıkça taramanız nasıl saçlarınızı düzleştirmekte etkili ise ısı veren bir tarak ile bu mantık daha etkili hale gelmiştir.

Saç Düzleştirici Tarak 2

Tarak saç düzleştiricisi ile normal saç düzleştiricisin saç düzleştirmeleri birbirlerinden oldukça farklıdır. Pek çok insan saçın ütü basılmış gibi düzleştirilmesine çok alışıktır. Dümdüz, keskin hatta sahip olan bu düzleştirme aslında özel günlere yakışacak bir düzleştirmedir. Çoğu zaman günlük hayatta giyilen şeyler bu saçın şıklığını kaldırmaz. Bunun yanı sıra saç düzleştiricisi ile saç düzleştirmek büyük emek ister. Bunun nedeni saçın her yerinin eşit oranda düzleşmesini sağlamaktır. Özellikle kıvırcık saçlı kişilerin saçının tamamını düzleştirmesi bir hayli vaktini alır. Aralarda kıvırcık tutamlar kalabilir. Bu durum da saçını düzleştirmek isteyen hiç kimsenin hoşuna gitmez.

Saç Düzleştirici Tarak 3

Saç düzleştirici taraklar biraz daha günlük kullanım için üretilmiştir. Saçlarını düz kullanmak isteyen pek çok kişi sabah hazırlanırken zaman problemi çeker. Saçların tutamlara ayılması ve tek tek düzleştirilmesi çok zordur. Ancak saç düzleştirici tarak sizi bu yükten kurtarabilir. Saçınızı tararken geride saç bırakma ihtimaliniz çok düşüktür. Saç düzleştirici taraklar saçın kabarıklığını alırlar ve saça çok daha doğal bir düzlük kazandırırlar. Saç keskin bir düzlüğe değil de düz ama hacimli bir görünüşe sahip olur. Bu tür saçlar günlük kullanım için daha uygundur. Saçın bu şekilde düzleştirilmesi kişiye zaman açısından da çok büyük kolaylık sağlar. Günlük hayatta düz saç kullanmak isteyen kişiler bu ürünü çok sevecektir.

8 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...