Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

Yayınlanma Tarihi: 8 Ocak 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Yalnızca sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmak saçın güzelliğini yansıtyor olması için yeterli değildir. Doğru saç kesimi, saçımızın güzelliğini taçlandıran ve farklı bir hava katan en önemli unsurdur. Yüz tipine, giyim ve hayat tarzınıza göre saç kesiminiz sizi yansıtır.

Yüz tipinize uygun ve kolay kullanabileceğiniz saç modelleri hayatınızı kolaylaştıracağı gibi kendinizi de iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Sizler için hazırladığımız bayan saç kesim modelleri ve isimleri kataloğumuz elinizde kılavuz olacaktır.

Kısa Saç Kesimi ve Modelleri

Kısa saçlar hem kullanışlı olması hem de farklılık noktasında bayanların severek kullandığı modeller arasındadır. Severek uzun süre kullananlar olduğu gibi uzun saç özlemi hemen uzatmak isteyenler olsa da yuvarlak yüzlü bayanlar için tercih edilebilir bir kesimdir. Kısa saç bakımı ve şekil vermesi gibi avantajlara sahip olup, aksesuarlarla zenginleştirilebilir.

Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 1 Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 2 Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 3

Küt Saç Kesimi ve Modelleri

Nostalji ve aynı zamanda çekici bir görüntü için küt saç kesimi tercih edilebilir. Çok gür olmayan normal telli ve ince telli saçlar için tercih edilebilir. Uzun boyunlu kişilerde saç boyun ya da kulak hizasında kesilerek yapılır. Düz kullanıldığı gibi dalgalı formdada kullanılan küt saçlar günlük kullanım için idealdir.

Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 4 Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 5 Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 6

Katlı Saç Kesimi ve Modelleri

Hem kısa, hem uzun ve orta boy saçlar için kullanılabilecek katlı saç kesimi, saçları daha gür ve hacimli gösterir. Dalgalı ya da düz saçlar için kolay şekil verme açısından sıklıkla tercih edilir bir kesim modelidir.

Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 7 Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 8 Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 9

Asimetrik Saç Kesimi ve Modelleri

Belli bir düzende olmayan kesim ile sıradışı bir model ve güzellik sağlar saçlarınıza. Saç şekline göre asimetrik dalgalar ile kışkırtıcı bir görünüme sahip olurken düz bir ayrımla gizemli bir hava yaratabilirsiniz.

Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 10 Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 11 Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 12

Kahküllü Saç Kesimi ve Modelleri

Alın bölgesinden aşağıya doğru inen kahküller, yüz güzelliğine ve yüz hatlarına ayrı bir çekicilik katar. Yüzü olduğundan daha yuvarlak gösteren kahküllü saç kesimi bakım gerektiren bir saç modelidir. Özellikle geniş alınlı bayanların bunu gizlemek adına kullandıkları model ile farklı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 13 Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 14 Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 15

Makas İzli Saç Kesimi ve Modelleri

Makas izli saç kesimi şık bir görünüm ile birlikte havalı ve sıradışı bir görüntü de kazandırmaktadır. Son dönemlerde ünlüler başta olmak üzere kadınlar tarafından beğeniyle karşılanan ve kullanılan model, kesim sonrası geriye doğru taranması ve özellikle ıslak görünümü nedeni ile çekici ve seksi görünmenizi sağlamaktadır. 

Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 16 Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 17 Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 18

U Saç Kesimi ve Modelleri 

Adından da anlaşılacağı üzere uzun ve orta boy kesim için uygun olan bu modelde saç U formundadır. Katlı kesim kullanılabileceği gibi düz formda da kullanılabilir. Klasik saç kesimlerindendir.

Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 19 Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 20 Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 21

V Saç Kesimi Ve Modelleri

Yine uzun ve orta uzunluktaki saçlar için V formunda kesim yapılmış saçlardır. Çok fazla kullanılan modeller arasında değildir.

Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 22 Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 23 Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 24

Yanları Kazınmış Saç Kesimi ve Modelleri

Sıradışı bir model olan yanlar kazınmış saç kesiminde uzun ya da kısa değişik kullanmak mümkünür. Yorumu sizlere bırakıyoruz.

Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 25 Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 26 Saç Kesim Modelleri ve İsimleri 27

7 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...