Saç Mezoterapisi Nedir, Yapan Hastaneler, Faydaları, Yaptıranların Yorumları, Ne Zaman Sonuç Verir?

Yayınlanma Tarihi: 28 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç mezoterapisi, dökülen, seyrekleşen saçların tedavisi için uygulanan bir yöntemdir. Hem kadınlarda, hem erkeklerde etkili olan bu yöntem, doğal bir yöntemdir. Bu nedenle günümüzde cansız ve sürekli dökülen saçlar için uygulanır. Saç mezoterapisi Ankara, İzmir, İstanbul gibi büyük şehirler başta olmak üzere ülkemizde çoğu şehirdeki merkezlerde ve hastanelerde uygulanan bir yöntemdir.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi, saç köklerinin ihtiyacı olan vitamin, mineral, aminoasit ve keratonik bazı maddelerin sağlanarak direk deriye enjekte edilmesi yöntemidir. Bu yöntem ile saçların daha güçlenmesi, sağlıklı olması ve daha gür olması sağlanır. İhtiyaca göre farklı maddelerin enjekte edilmesi ile uygulanabilir.

Saç mezoterapisi 5 ana aşama ile uygulanır. Her bir aşamanın eksiksiz yerine getirilmesi gerekir. Seanslar arasında 3 günden kısa 10 günden uzun süre geçmemelidir. Saç dökülmesinin daha sık olduğu mevsim geçiş dönemlerinde uygulanması daha idealdir.

Saç Mezoterapisi Yapan Hastaneler

Saç mezoterapisi, özel saç ekim merkezlerinde ya da bazı hastanelerde yapılmaktadır. Bu konuda tam olarak bilgiyi internet üzerinden araştırmalar ile elde edebilirsiniz. Devlet hastanelerinin bazılarında da uygulanan saç mezoterapisi, devlet güvencesinde değildir. Ancak özel hastaneler ve merkezlere göre daha uygun fiyatlıdır. Saç mezoterapisi fiyatları kişiden kişiye yapılan uygulamalar ve uygulama alanlarına göre değişiklik gösterir.

Saç Mezoterapisi Faydaları

Saç mezoterapisi sonrasında, saç dökülmesinde belirgin şekilde azalma meydana gelir. Saç kökleri kalınlaşır, saçların ömrü uzar, daha parlak ve daha güçlü saçlar sahip olunur. Saçların doğal rengi korunur, saç beyazlaması geciktirilir. Hastanın saç dökülmelerinde belirgin şekilde azalma meydana geldiği için saç ekimi, saç protezi gibi işlemlere gerek kalmaz ya da işlemlerin uygulanma süreleri azalır.

Saç Mezoterapisi Yaptıranların Yorumları

Saç mezoterapisi sonrasında hastaların en sık yaptığı yorumlar “Saç mezoterapisi yaptırdım, saçlarımdaki dökülmeler azaldı.” ifadesidir. Genel olarak işlem sonrasında hastalar, yorumlarında memnun kaldıklarını belirtmektedir.

Saç Mezoterapisi Ne Zaman Sonuç Verir?

Saç mezoterapisinden sonuç almak saçların yapısı ve uygulamaya göre değişir. Genel olarak her 3 ayda bir yılda 4 kere saç mezoterapi seansları yapılması gerekir. Bu seansların süreleri etkilerine göre değişebilir.

28 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...