Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

Yayınlanma Tarihi: 6 Ekim 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Her yaşta kullanılabilen geleneksel olarak tüm dünyada kullanılan örgü saç modelleri, bizim kültürümüzde de yeri bulunan ve sıkça kullanılan modellerdir. Özellikle uzun saçların forma sokulmasında oldukça iyi bir yardımcı olan örgü tekniği, elbette kısa saç örgü modelleri olarak da kullanılmaktadır. Sayfamızda sizler için kolay saç örgü modelleri örnekleri sunacak ve değişik örgü modelleri örnekleri ileteceğiz.

Örgü Saç Modelleri

Bu modelleri yalnızca okul çağlarımızda kullandığımız sevimli örgü saç modelleri biçiminde değerlendirmek doğru olmaz. Zira oldukça marjinal modeller de bulunmakta, kimi tasarımlar kısa saç örgü modelleri olarak dahi öne çıkmaktadır. Birbirinden değişik örgü modelleri siyahiler tarafından çokça kullanılmaktadır.

Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları 1

Özellikle düz saçlarda örgü, saçların dağılmasını engeller ve bu büyük kolaylıktır. Bu nedenle özellikle okul çağında çok kullanılır. Üstelik bu modeller oldukça kolay saç örgü modelleridir. Kolayca yapılıp, bozulabilir.

Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları 5

Ancak, bahsettiğimiz gibi, özellikle siyahilerin tercih ettiği çok detaylı örgü modelleri de mevcuttur. Bu modellerin yapımı saatler, hatta günler sürebilir. Erkek ve kadınların kullanabildiği bu modelleri uygulamak ne yazık ki tek başınıza pek mümkün değildir.

Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları 2

Örgü modellerinin en marjinalleri olarak kabul edilebilen, çoklu örgüler, kimileri tarafından abartılı tasarımlara, hatta sanat eserlerine dönüştürülebilir. Tabii bu modellerin yapılabilmesi için son derece sağlıklı, güçlü ve uzun saçlara ihtiyaç vardır.

Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları 3

Pratik biçimde kimseye ihtiyaç duymadan gerçekleştirebileceğiniz bir örgü saç modeli isterseniz bu model tam size göre.  Saçlarınızın büyük bir tutamını ortada toplayıp, iki küçük tutamı ters yönlü olarak yukarıdan aşağıya doğru örebilirsiniz. Saniyeler içerisinde bir tarz yakalamak, bu kadar kolay.

Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları 4

17 Ekim 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...