Saç Rengi Nasıl Açılır

Yayınlanma Tarihi: 26 Haziran 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç rengini beğenmeyen, değiştirmek isteyen, boyamak istemeyip rengini farklılaştırmaya çalışan birçok kadın vardır. Çoğu kadın saçlarının yıpranmasını istemediği için saç rengini boyatmak istemiyorlar. Saç rengini boyatmadan değiştirmek mümkündür. Bu yöntem saç rengini açtırmaktır. Saç rengini açmak denilince kuaför ortamında, kimyasal işlemler ile açtırmak gelebilir. Ama doğal ortamda, doğal yollarla saç rengini açmak mümkündür. Ayrıca boyalı saç renginden sıkılanlar da saç rengini açabilir. Papatya suyu, limon, tarçın, karbonat, C vitamini tabletleri, elma sirkesi, bal ve zeytinyağı karışımı gibi yollarla saç rengin açmak mümkündür.

Saç Nasıl Açılır?

Saç rengini açmak için verilen ilk yöntem papatya suyu ile renk açmaktır. Gereken malzemeler kuru papatya ve sudur. Kuru papatyalar alınarak 2 bardak su ile rengi sarıya dönene kadar kaynatılmalıdır. Papatya suyunun fazla kaynatılmaması gerekir. Kaynayan papatyalar süzülerek soğutulur. Daha sonra bir sprey şişesine doldurularak saçın her tarafına sıkılır. Ardından bir saat güneş ışığında bekleyerek saçlar yıkanmalıdır.

İkinci yöntem ise karbonattır. Karbonat ile saçlar daha kolay bir şekilde açılır. Kişi banyoda iken saçlarına bir kaşık karbonat serperek bütün saçlarına yedirir. 15 dakika kadar bekledikten sonra saçlar durulanır. Saçlar kişinin isteğine göre güneşte kurutulabilir. Ayrıca karbonat saçları temizleyerek yağlı saçlara iyi gelmektedir.

Saç Rengi Nasıl Açılır 1

Limon İle Saç Rengi Nasıl Açılır?

Limon ile saç rengi açılırken yapılması gereken; bir bardak limon suyu boş bir sprey şişesine 1 litre su ile karıştırılır. Ardından nemli saçın hepsine sıkılır. 1-2 saat güneşte beklemek saçların rengini bir veya iki ton açacaktır.

Saç Rengi Nasıl Açılır 2

Boyalı Saç Rengi Nasıl Açılır?

C vitamini tabletleri ile boyalı saç rengini açmak mümkündür. Ayrıca C vitamin tabletleri içindeki kolajenler nedeniyle saça parlaklıkta sağlamaktadır. Saç renginin açılması için C vitamini tabletlerini ezip toz haline getirdikten sonra kullanılan şampuan içerisine karıştırılır. Ardından saç tonu açılana kadar düzenli olarak kullanılır.

Saç Rengi Nasıl Açılır 3 Saç Rengi Nasıl Açılır 4 Saç Rengi Nasıl Açılır 5

24 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...