Saç Renkleri

Yayınlanma Tarihi: 25 Ocak 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Modadaki diğer tüm konular gibi saç modası da her sene kendini yeniler. Bir sezon öncesinde trend olan, yeni sezondda demode olabilir. Ya da popülerliği daha da artmış olarak karşımıza çıkar. Artık modanın yıllar içinde kendini tekrarladığını biliyoruz. Özellikle bayanların daha da yakından takip ettiği saç konusunda da durum çok farklı değildir. Elbetteki günün şartlarına ve özelliklerine göre yenilenerek tekrar moda olmaktadır. Saç renkleri için de aynı şey geçerlidir.  Trend saç renklerine baktığımızda temel renkler birkaç değişimle gündem oturmuş ve tüm kadınların gözdesi olmuş.

Yapılan araştırmalar göstermiştir ki bir kadın yılda en az 2 kez saç rengini değiştirmek için kuaförün yolunu tutar.Bunlar radikal değişimler olabildiği gibi ufak rötuşlar da olabilmektedir.

Trend saç renkleri ve en çok tercih edilen saç renkleri nelerdir detaylarıyla bakalımç. Belki yazının sonunda kuaförünün yolunu tutanlardan olacaksınız.

Açık Kumral Sarı Saç Rengi

Beyaz tenli ve kumral ten rengi kadınların favorisi olan açık kumral sarı, hafif renklendirmeler ile tüm ten renkleri için uyumlu hale getirilebilir. Ombre bunun sihirli sözcüktür.

sac-renkleri-1 sac-renkleri-2 sac-renkleri-3 sac-renkleri-4 sac-renkleri-5

Küllü Kumral Saç Rengi

Özellikle açık tenli kişilere çok yakışan bu saç rengi, yine kumral ailesine aittir. Daha açık tonlarda ve daha ışıltılı bir renktir. Uzun saçlardaki duruşu sizin farklı bir havaya bürünmenizi sağlarken, kısa ve orta boylardaki duruşu etkileyicidir.

sac-renkleri-6 sac-renkleri-7 sac-renkleri-8 sac-renkleri-9 sac-renkleri-10 sac-renkleri-16

Koyu Kumral Saç Rengi

Buğday tenli kadınlarla sanki eşleşmiştir koyu kumral saç rengi. Doğal bir hava verdiği için kullanımı da oldukça rahat olan koyu kumral saç rengi aralara atılacak ışıltılarla etkileyici bir görünüm verilebilir.

sac-renkleri-17 sac-renkleri-18 sac-renkleri-19 sac-renkleri-20 sac-renkleri-21 sac-renkleri-22 sac-renkleri-23 sac-renkleri-24 sac-renkleri-25 sac-renkleri-26 sac-renkleri-27

Kumral Saç Rengi

Kahverengi tonlar için en çok kullanılan ve kullanımı en rahat olan renktir. Doğallığı ve evde de herkes tarafından hazırlanabilir bir renk olması nedeni ile kadınlar tarafından tercih edilir.

sac-renkleri-32 sac-renkleri-33 sac-renkleri-34 sac-renkleri-35 sac-renkleri-36 sac-renkleri-37 sac-renkleri-38

Kızıl Saç Rengi

Saç renkleri arasında da sıcak renkler arasında kızıl tonu, beyaz tenli kadınlar ve özellikle renkli gözlü kadınlarda kullanıldığında çekiciliği bir kat daha artmaktadır. Doğru ton yakalandığında ortaya muhteşem sonuçlar çıkar. Kullanımı çok da kolay olmayan bu renk için kuförünüzü daha sık ziyaret etmek ya da evde boyamayı tercih ediyorsanız biraz daha sık aralıklarla boyamanız gerekmektedir. Saçınıza bu nedenle daha iyi bakmanız saç sağlığı açısından önemlidir.

Kızıl saç rengi içinde birçok tonu barındırır. Bakır kızıl saç renkleri, mor kızıl saç renkleri, tarçın bakır kızıl, marsala saç rengi, gizemli karadut saç renkleri kızıl tonlarında değerlendirilen saç renkleridir. Kızıl saç renkleri adeta bir şölen gibi.

sac-renkleri-39 sac-renkleri-40 sac-renkleri-41 sac-renkleri-42 sac-renkleri-43 sac-renkleri-44 sac-renkleri-45 sac-renkleri-46 sac-renkleri-47 sac-renkleri-48 sac-renkleri-49 sac-renkleri-50 sac-renkleri-51 sac-renkleri-52 sac-renkleri-53 sac-renkleri-54 sac-renkleri-55 sac-renkleri-56 sac-renkleri-57

Kestane Saç Rengi

Klasik ve alışılagelmiş saç renklerinden olan kestane saç rengi de doğallığın simgesidir. Açık kestane, koyu kestane gibi renklerle anılan kestane saç rengine biraz farklılık ve canlılık katmak istiyorsanız aralara ışıltılı tonlar katarak hareketlilik kazandırabilirsiniz. Evde de kolaylıkla hazırlanan bu doğal saç rengi biraz rahatını seven kadınların tercih ettiği saç renklerindendir.

sac-renkleri-58 sac-renkleri-59 sac-renkleri-60 sac-renkleri-61 sac-renkleri-62 sac-renkleri-63 sac-renkleri-64 sac-renkleri-65 sac-renkleri-66 sac-renkleri-67 sac-renkleri-68 sac-renkleri-69 sac-renkleri-70 sac-renkleri-71

Siyah Saç Rengi

Kadına sert bir ifade katmakla birlikte gizemli bir havaya bürünmesini sağlayan siyan saç rengi biraz cesaret isteyen bir renktir. Yine kullanım kolaylığı açısından diğer renklere göre daha rahat olsa da, bu renkten sıkılarak farklı renklere geçiş yapma isteği olduğunda saçı olduğundan fazla yıpratmak söz konusu olabilir. Yine de evde hazırlanması ve uzun süre dayanması, saça uygulandığından ekstra parlaklık katması gibi nedenlerle birçok kadının görüş alanında olup oldukça fazla kullanılan renkler arasındadır.

.sac-renkleri-72 sac-renkleri-73 sac-renkleri-74 sac-renkleri-75 sac-renkleri-76 sac-renkleri-77 sac-renkleri-78 sac-renkleri-79 sac-renkleri-80 sac-renkleri-81

Sarı Saç Rengi

Efsane saç rengi sarı klasik olsa da popülerliliğini asla yitirmeyen renklerden. İçinde bir çok tonu barındıran sarı esmerlerin uzak durması gereken renklerden. Beyaz tenli kişilere yakışan ve doğru tonun tutturulması ile kumral kişilere de çok yakışan sarı saç rengi balyaj ve ombrelerle daha da dikkat çekici olmaktadır. Sarı saç rengi de içinde birçok tonu barındırır. Açık sarı saç renklerinden platin saç renklerine hepsi sarının tonları olarak saçlara uygulanabilir.

sac-renkleri-94 sac-renkleri-93 sac-renkleri-92 sac-renkleri-91 sac-renkleri-90 sac-renkleri-89 sac-renkleri-88 sac-renkleri-87 sac-renkleri-82 sac-renkleri-83 sac-renkleri-85 sac-renkleri-86

Dore Saç Rengi

Popülerliğini son dönemlerde yitiren bu saç rengi, diğer saç renkleri arasına atılan dore ışıltılar olarak varlığını daha çok göstermektedir.

sac-renkleri-95 sac-renkleri-96 sac-renkleri-97 sac-renkleri-98 sac-renkleri-99 sac-renkleri-100 sac-renkleri-101

Çikolata Kahve Saç Rengi

Adı gibi insanın içini gıcıklayan bir renk olan çikolata kahve saç rengi her tende kadına yakıştığı gibi, esmer ve koyu kumral cilt renginde olan buğday tenli kadınların favorisidir. Yine evde hazırlama kolaylığı nedeni ile tercih edilen renklerin başında gelir.

sac-renkleri-102 sac-renkleri-104 sac-renkleri-103 sac-renkleri-105 sac-renkleri-106 sac-renkleri-107 sac-renkleri-108 sac-renkleri-109 sac-renkleri-110 sac-renkleri-111

25 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...