Saça Şekil Verme: ​Banyo Sonrasında Saça Kolayca Şekil Vermenin 10 Yolu!

Yayınlanma Tarihi: 3 Kasım 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Erkeklerin de göze hoş görünmek için saçlarına şekil vermeleri gerekmektedir. Kabarık, dağınık ve şekilsiz saçlar erkekler açısından da oldukça kötü bir durumdur. Özellikle Banyo sonrasında kısa saça şekil verme konusunda beyler biraz zorluk yaşayabilirler. Temiz saçlar daha kabarık ve yumuşak olacağı için şekillendirmek pek kolay olmayabilir. Bunun için bazı saç şekillendirici ürünler kullanabilir ve saç şekillendirme yöntemlerinden faydalanabilirsiniz.

Erkek Saça Şekil Verme

Erkeler çoğunlukla kısa saç kullanıyor olsalar da, kısa saçların da güzel görünmesi için şekil verilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Saç şekillendirme yöntemlerini kullanarak saçlarınızı düz ya da dalgalı istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra kullanacağınız saç şekillendirici ürünler sayesinde kabarık saçlarınızı yatıştırabilir, cansız görünen saçlarınızın daha hacimli görünmesini sağlayabilir ve saçlarınızda seyrelme varsa bunu da kamufle edebilirsiniz.

Banyodan Çıktıktan Sonra Saça Şekil Verme

Banyo sonrası saçları şekillendirmek normalden biraz daha zor olabilir. Bu nedenle fön makinesi kullanmanızda fayda var. Saçlarınızın fazla suyunu havlu ile aldıktan sonra nemli saçlarınıza bir miktar şekillendirici saç köpüğü uygulayın. Daha sonra fırça yardımı ile saçlarınıza istediğiniz şekli verin. Fön çekerken saçlarınızı tutamlar halinde ayırarak uygulamayı yapmalısınız. Banyo sonrasında uzun saça şekil verme erkek açısından da biraz zor olabilir. Özellikle de saçlar dalgalı ya da kıvırcık ise şekillendirmek biraz zaman alabilir. Bu konuda da saç şekillendirici ve fön makinesi çok işinize yarayacaktır. Saçlarınızın yapısına göre fön makinesi ile kuruturken biraz kabartabilir, düz ya da dalgalı olmalarını sağlayabilirsiniz. Erkekler banyo sonrasında uzun saça şekil verme konusunda bayanlara göre biraz daha şanslılar. Saçlar kabarık değilse biraz köpük sürerek güzelce toplanabilir ya da saç şekillendirici ürünler kullanılarak ıslak görünüm verilebilir.

Banyodan Sonra Kıvırcık Saça Şekil Verme

Düz ve dalgalı saçları şekillendirmek çok zor olmasa da banyo sonrasında kıvırcık saça şekil verme biraz zor olabilir. Gür ve kıvırcık saçlarınız varsa bunları düzleştirdikten sonra tarak ve biraz saç şekillendirici yardımı ile istediğiniz şekli vermeniz mümkün. Kıvırcık saçlarınızı düzleştirmek için fön makinesi ya da saç düzleştirici kullanabilirsiniz. Saçlarınızın sağlıklı olması için çok fazla ısıya maruz bırakmamanız ve saç şekillendirici ürünlerden az miktarda kullanmanız gerektiğini unutmayın.

 


3 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...