Saçlarda V Kesim Modası! En Şık V kesim Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 9 Aralık 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Bayanlarda kullanılan bazı saç modelleri var ki yıllarca popülerliğini kaybetmeden beğenerek kullanılır. Bu saç modelleri hemen hemen her yüz tipine uymaları, her saç yapısı ve saç rengi ile de uyumlu olmaları nedeni ile çok fazla tercih edilen modellerdir. Bu yazımızda sizlerle yine yılların eskitemediği bir saç modeli olan v kesim saç modelleri 2017 örneklerini inceleyeceğiz.

V Kesim SNasıl Yapılır

V kesim saçlar, katlı kesim saç modellerinin en yaygın kullanılan çeşitleridir. Kimisi sadece V şeklinde katlı olarak kesilen bu saç modellerinin kimisi ise hem V şeklinde katlar hem de ara makas katları ile birlikte hazırlanır. Bu saç modelinin her iki şekilde de kullanımı yaygındır. Uzun saçlarda genel olarak sadece V şeklinde katlar ile yapılır. Orta boy saçlarda ise ara makaslı katlar da kullanılıp daha hoş bir saç modeli ortaya çıkarılır.

V Kesim Saç Nasıl Kesilir

V katlı saç kesimleri önleri ve arkaları farklı görüntülerde olan saç modelleridir. Sürpriz saç olarak da tanımlanabilen bu modellerde saçlar önden ve arkadan farklı modelmiş gibi görünür. V kesim saç modelleri ön görünüm genelde omuz hizasında katlı saç kesimi olarak görülür. Önlerdeki katların boyutuna göre saçların uzunluğu hakkında bir fikir edinenler bu saç modelinde yanılgıya uğrar. Asıl saçın uzunluğu V kesim saç modelleri arka görünüm ile anlaşılabilir.

V Kesim SNasıl Kullanılır

V kesim saç modellerinin tam şeklinin anlaşılması için salık ve düz olarak kullanılması gerekir. Özellikle arkadan yoğun ara katları olan V kesim modellerin mutlaka düz saçlar ile kullanılması gerekir. Ara katı olmayan sadece V kesim olan modeller ise kıvırcık ya da dalgalı saçlar ile de kullanılabilir. Salık ya da toplu şekilde kullanılabilen bu modeller ayrıca yarı topuz ve yarı toplu olarak da kullanılabiliyor.

V Kesim SKimlere Yakışır

V kesim saç modelleri hemen hemen her yüz tipine yakışır. Yüz tipine göre önlerdeki saçların uzunluğunun ayarlanması ile kusursuz bir saç modeline sahip olmak mümkündür. Her yaşta kullanılabilir ve bakımı son derece kolaydır. Uzun süre saçlarınızı kestirmeseniz bile modelini kolay kolay kaybetmez. Perçem ya da kahküller ile V kesim saç modellerini kullanabilirsiniz.

 9 Aralık 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...