Saçtan Kına Nasıl Çıkarılır? Kınalı Saçtan Kurtulmanın İpuçları

Yayınlanma Tarihi: 27 Kasım 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç boyalarının bu kadar yaygın olmadığı dönemlerde kadınlar saç renklerinde değişiklik yapmak için kına kullanırlardı. Saça kızılımsı, turuncumsu bir renk veren kına, boyanın aksine daha kalıcıdır. Saçın özüne indiği için uzun süre saçta ilk günkü rengi ile kalır ve kolay kolay akmaz. Günümüzde hala kızıl rengi elde etmek için saç boyaları ile karıştırıp kına kullananlar vardır. Bu kullanımlar sonunda istenilen saç rengi elde edilemediğinde uygulanan kınadan kurtulmak istenilir. Bu tür bir sorununuz varsa tüm yönleri ile kınalı saçtan kurtulmanın ipuçları konusunu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Saçtan Kına Nasıl Çıkarılır? Kınalı Saçtan Kurtulmanın İpuçları 1

Kınalı Saç Boya Tutar Mı?

Saçtan kına nasıl çıkarılır, sorusunun cevabına geçmeden önce kısaca kınalı saç boya tutar mı sorusunu cevaplamak istiyoruz. Halk arasında genel olarak yaygın olan “Kınalı saç boya tutmaz” düşüncesi bir bakıma yanlıştır. Saçların yapısı ve kına üzerine uygulanacak olan renge göre boyanın tutup tutmaması söz konusudur. Kına saçlara daha derinlemesine işlediği için boyamadan önce kına uygulamasının üzerinden 3-4 ay geçmesini beklemeniz daha kınanın daha kolay kapatılmasını sağlar.

Kınalı SRengi Açma

Saçlarınıza yaktığınız kınanın renginden memnun kalmadıysanız saç rengini açma işlemini uygulayabilirsiniz. Normal renk açıcılar ile saçlarınızdaki kınaları biraz çıkarabilirsiniz. Saç yapınız ve saç renginize göre kınanın rengi farklı şekilde açılabilir. Daha sonra istediğiniz bir renk ile saçlarınızı boyayabilirsiniz. Ancak en koyu saçlarda bile arada turunculuk kalabilir, bu ihtimali mutlaka göz önünde bulundurun.

Kınalı Saç Rengi Açma

Kınalı SAçma

Kınalı saç açma işlemi uygulayıp yeniden boyama yerine kınayı saçınızdan akıtma yöntemini de uygulayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki kınalı saçtan kurtulma yöntemlerini deneyebilirsiniz.

  • Saçlarınızı yıkamadan önce 5 dakika boyunca siyah çay demi uygulayıp bekletin. Sonrasında normal şampuanlama ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz.
  • Kınalı saçtan kurtulmak için en doğal yöntemlerden birisi de beyaz sabundur. Bir kaç yıkamada beyaz sabun kullanmak saçların kınadan kurtulmasında yardımcı olabilir.
  • Saçlarınızın tamamına bal sürün. Üzerini streç film ile kaplayıp 3 saat bekletin. Sonrasında arındırıcı şampuan ile yıkayıp balı tamamen çıkarın.

Kınalı Saç Açma

  • Doğal limon suyu kullanarak kınalı saçlarınızı açabilirsiniz. Bunun için taze sıkılmış limon suyunu saçlarınızın tamamına uygulayın. Ardından güneş ışığına çıkıp saçlarınızın açılmasını bekleyin.
  • Zeytinyağını ısıtın ve tüm saçınıza uygulayın. Saçlarınızı streç film ile kapatıp 12 saat bu şekilde bekletin. Ardından arındırıcı şampuanlar ile saçlarınızı yıkayın. 3-5 gün ara ile aynı işlemi uygulamanız saçlarınızın daha çabuk kınadan arınmasını sağlayacaktır.

27 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...