Sarı Bej Saç Rengi Nedir, Nasıl Elde Edilir, Modelleri ve Kimlere Yakışır?

Yayınlanma Tarihi: 19 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Sarı bej saç rengi, bu senenin trend renkleri arasında yer alıyor. Yaz-kış her mevsim kullnıma uygun bir saç rengi olan sarı bej, aynı zamanda her yaşa da uygundur. Genç bayanlardan orta yaşlı olgun kadınlara kadar çok sayıda bakımlı bayanın kullandığı bu saç rengi ve hakkında merak edilenlere kısaca bir göz atalım…

Sarı Bej Saç Rengi Nedir?

Sarı bej saç rengi, orta koyulukta sarı renk tonudur. Sarının en doğal tonlarından birisidir. Diğer sarı tonlarının çoğunluğu için geçerli olan makyajsız kullanamam durumu bu rnek tonu için geçerli değildir. Günlük kullanımda makyajsız, gece davetlerinde ise hafif makyaj ile de bu renk tonunu çok rahat kullanabilirsiniz. Yazın güneşte açılmış gibi çok doğal bir görüntüsü vardır. Genç bayanlar uzun saçları ile bu rengi çok rahat bi rşekilde kullanıyor.

Sarı Bej Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Sarı bej saç rengini kuaförde ismini söyleyerek boyatabilirsiniz. Kuaförde uygulatmak yerine evde kendiniz saçlarınıza bu rengi uygulamak isterseniz, kaliteli markaların saç boyalarını kullanabilirsiniz. Saçlarınız eğer koyu renkse ilk olarak açma işlemi uygulamanız gerekir. Açık renk saçlarda ise açma işlemine gerek yoktur. Evde boyama yapabileceğinize sarı bej saç boyası markaları ve numaralarına Farmacolor 9.13 numara açık bej sarısı, Schwarzkopf Igora 9-4 standart bej sarısı ve Schwarzkopf ‘un İgora Royal 10.4 numaralı bej sarı saç boyası örnek verebiliriz.

Sarı Bej Saç Rengi Modelleri

Bej sarı rengi her saç modeli ile birlikte kullanılabilir. Sarının tatlı tonlarından olan bu rengi, en uzun saçlardan en kısa saç kesimlerine kadar her uzunlukta ve her modelde saçta görmek mümkün. Katlı kesim, düz ya da dalgalı saçlara ayrı bir hava katan bej sarısı renk tonu, kısa saç kesimlerinde düz olara daha fazla renk tonunu belli ediyor.

Sarı Bej Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Sarı bej sarısı kumrala yakın koyu bir renk tonudur. Beyaz tenli bayanlarda hoş durduğu gibi buğday tenli bayanlar için de ideal bir renktir. Tek rek olarak bu rengi saçlarınızda kullanabileceğiniz gibi ombre olarak da kullanabilirsiniz.

19 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...