Sarı Ombre Saç Renkleri

Yayınlanma Tarihi: 9 Eylül 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Ombre Yapılış Süresi: 45 dakika

Sezona damgasını vuran ombre saç renkleri istenen her şekilde uygulanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu kişinin teniyle uyumlu tonların doğru bir şekilde seçilebilmesidir. Küllü ve ışıltılı saç renklerinde kontras tonlarla ombre yapılabilir. Sarı saç renkleri ombre uygulaması doğal görünümüyle beklenen etkinin yaratılmasını sağlar. 2 ya da daha fazla rengin birbiriyle geçişiyle yapılan uygulama modern bir görünüm verir. Koyudan açığa veya açıktan koyuya doğru giden boyama esnasında konusunda deneyimli bir kuaför tercihi yapılarak etkili bir görünüm yaratılabilir.

Ombre Tekniği Nasıl Uygulanır?

Her renkle ombre uygulaması gerçekleştirilebilir. Son dönemlerin en popüler uygulamaları arasında küllü tonlar dikkat çekmektedir. Ombre sarı saç renkleri üzerinde uygulanırken koyudan açığa doğru bir gidiş tercih edilirse bu görüntü dip boyasının gelmiş olduğu izlenimini yaratabilir. Açık tonların yanına küllü tonların tercih edilmesi ortaya son derece doğal bir görünüm çıkmasını sağlar. Bir tür gölge uygulaması olarak görülecek olan ombre, saç uzunluğuna bağlı olarak fiyatlandırılır.

Çok tercih edilen bir balyaj türü olan ombre 2000’li yılların başından beri öncelikle podyumlarda ardında da tüm sokaklarda görülmeye başlayan bir uygulamadır. Saçları yeterli uzunluğa sahip olan herkes ombre yaptırabilir. Evde ombre yapmak isteyenlerin;

Sarı Ombre Saç Renkleri 1

1- Saçlarını düzgün bir şekilde taraması ve ombrenin başlayacağı yere ayna karşısında karar vermesi gerekir.

2- Ombre uygulamasının başlayacağı bölüm sıkıca sabitlenir ve saçın uç kısımlarına açıcı sürülür. Önerilen sürenin sonunda saçlar öne doğru eğilerek yıkanır ve saç açıcıdan arındırılır.

3- Balyaj boyası hazırlanır ve açılan kısım üzerinde uygulanır. Sarı ombre renkleri saçlara doğal bir dalgalanma ve ışıltı kazandıracaktır.

Saç tonuna ve ten rengine uyumlu olarak belirlenen renklerle birlikte yepyeni bir görünüme bürünülebilir.

Sarı Ombre Saç Renkleri 2 Sarı Ombre Saç Renkleri 3 Sarı Ombre Saç Renkleri 4 Sarı Ombre Saç Renkleri 5

9 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...