Sarı Saç Renkleri

Yayınlanma Tarihi: 28 Kasım 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Geçmişten günümüze bayanların en çok sevdiği saç renklerinden birisidir sarı… Açık renkli bayanlara daha çok uyan bu saç rengi, farklı tonlarını birleştirerek buğday tenli bayanlarda da kullanılabilir. Ancak bu uygulamalar sırasında mutlaka uzman bir kuaför ile birlikte hareket edilmesi ve uygun renk tonu seçiminde görüşlerinin alınması gerekir. Kuaöfürünüze uğramadan önce sizlere genel bilgi olması açısından en sevilen sarı saç renkleri ve isimleri konusunda yaptığımız araştırmanın detaylarını aktarmak istiyoruz.

Sarı saç renk tonları, pek çok bayanın ilk tercihleri arasında yer alıyor. Aşağıda en çok tercih edilen sarı saç renkleri resimli örneklerini sizlerle paylaştık. Bu renkler ile ilgili verdiğimiz bilgileri değerlendirerek siz de kendinize en uygun saç rengini seçebilirsiniz. Renkler ve isimlerine geçmeden önce sarı renk saç tonlarını makyaj yapmadan pek fazla kullanamayacağınızı belirtmek isteriz. Tene solgun bir renk katan bu tonlar, abartılı olmayan hafif göz kalemi ve pembe tonlarında doğal görünümlü rujlar ile kullanılabilir. Verdiğimiz bu kısa bilginin ardından sarı saç renk tonlarına geçiyoruz.

Sarı saç, denilince akla açık renkli saçlar geliyor. Ancak sarının koyu tonları da genelde çok kullanılıyor. Özellikle açık renk tene sahip olmayan bayanlar, sarı renk saç boyası tonlarını koyularından yana tercih ediyor. Sizde buğday tenli iseniz, tercihinizi bu renk tonlarından yana kullanabilirsiniz.

sari-sac1

sari sac1

sari-sac3

sari sac3

sari-sac2

sari sac2

Sarının en sevilen tonlarından olan kumral tonları da tıpkı koyu sarı gibi hafif buğday tenliler için ideal. Ancak bu kumral tonlarda da fazla ışıltılı olmayan, biraz mata kaçan renk tonlarının kullanılması daha uygundur. Beyaz tenli bayanlar ise kumral sarıların, açık tonlarını tercih edebilir.

sari-sac4

sari sac4

sari-sac5

sari sac5

sari-sac6

sari sac6

Romantik ve doğal sarı tonlarından oluşan küllü sarı, bayanları olduğundan daha genç gösteren bir renk tonudur. Hemen hemen her saç modeli ve şekli ile uyumlu olan bu renkler, kendiliğiden doğal ışıltılı olarak görünür. Hafif makyaj ile kendini daha fazla gösteren küllü sarı saç rengi, evde doğal olarak da elde edilebilir.

sari-sac9

sari sac9

sari-sac8

sari sac8

sari-sac7

sari sac7

Küllü sarılar gibi kendinden doğal ışıltısı olan sarı saç tonları, doğal saç rengi açık olan bayanlarda çok hoş duruyor. Dip boyası gelmesine yakın bile çok fazla belli olmayan bu renk tonları, saçın tamamına uygulandığı gibi ombreler için de son derece ideal. Bu rengi açık kumral saçlara sahip bayanlar boya kullanmadan başka renk açıcı maddeler kullanarak da elde edebilir.

sari-sac10

sari sac10

sari-sac11

sari sac11

26 Kasım 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...