Sarı Saç Tonları ve Numaraları

Yayınlanma Tarihi: 11 Ağustos 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saçlarını boyatma kararı almış veya saçlarını boyatmayı seven her kadının bir köşesinde sarı saç rengi bulunur. Pek çok kadın sarı saçlar konusunda gergin davranır. Ten renklerinin bu saç rengini kaldıramayacağı düşünürler. Oysa her ten rengine uygun sarı saç tonları bulunmaktadır. İnternette bu tonların pek çok örneği bulunmaktadır. Sarı saç tonları ve isimlerini bu şekilde öğrenerek bir güzellik marketinden satın alabilirsiniz. Sarı saç rengi tonlarını boya kutusunun üzerinde görerek yargılamamalısınız. Pek çok kadın bu hataya düşmektedir. Mükemmel sarı saçlara sahip olmak istiyorsanız boya kutusunun üzerindeki kodu iyi okumayı bilmelisiniz.

Her markanın kendi numaralandırmaları vardır. Bu işi ince ince düşünmek yerine genelini öğrenmek sizin için yeterli olacaktır. Saç boyası numaralarının üç haneli olduğunu görmüşsünüz. Bu üç hane tek bir tonu simgeler ancak her hanenin anlamı farklıdır. Saç rengi sarı tonları olsun isteyen her kadın böyle bir şeye cesaret ederken bu anlamları bilmelidir.

Sarı Saç Tonları ve Numaraları 1

Üç haneli olan sayının ilk hanesi ana saç rengini belirler. Yani saçınıza hakim olacak olan ana renktir. Bu hanedeki sayılar büyüdükçe saç rengi açılır. 9 numara sarıdır ve 10 numara açık sarıdır.

Sarı Saç Tonları ve Numaraları 2

İkinci hane ise ara rengi gösterir. Yani aralarda gözle görülür şekilde kedini belli eden renkler, ikinci hanede açılanır. Ara renkler küllü, dore, kızıl gibi renkler olabilir. Siz tam bir sarı renk istiyorsanız doreyi kullanabilirsiniz. Ana rengi kahverengi olan ara rengi dore olan saçlar da sarı saç kullanmak isteyenlerin tercihi olabilir. 1 numara küllü, 2 numara mora çalan bir tonu, 3 numara doreyi, 4 numara bakırı, 6 numara ise kızılı ifade etmektedir.

Sarı Saç Tonları ve Numaraları 3 Sarı Saç Tonları ve Numaraları 4

Üç numaralı hanede ise yansımalar bulunmaktadır. Etkileri elbette daha azdır. Ancak saçı mükemmel görünen kadınların her şeyi uyumlu olduğu için dikkate alınmalıdır. Sarı saçlarınızın aralardan kızıl kızıl parlamasını istemiyorsanız bu ihtimali de göz önünde bulundurmalısınız. Yansıma renkler ikinci hanedeki ara renkler ile aynıdır. Yani küllü, dore veya bakır, kızıl gibi renkler kullanılabilir. Numaralandırılması da ikinci hane ile aynıdır.

Sarı Saç Tonları ve Numaraları 5 Sarı Saç Tonları ve Numaraları 6 Sarı Saç Tonları ve Numaraları 7

11 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...