Şelale Saç Modeli Nasıl Yapılır, Hangi Yüz Tipine Yakışır, Şelale Saç Modeli Resimli Anlatım

Yayınlanma Tarihi: 10 Kasım 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Şelale saç örgüsü son dönemlerde bayanlar arasında oldukça popülerdir. İlk bakışta yapımı zor gibi görünse de doğru örgü tekniği kullanıldığı zaman evde kendiniz de bu saç modelini rahatlıkla yapabilirsiniz. Şelale saç modeli yapımında normal 3’ü örgü kullanılır tek fark aradan saç tutamları alınırken aynı anda diğer örülen saç tutamının bırakılmasıdır. Bu şekilde saçlar üst taraflarından düğümlenmiş gibi farklı bir şekil almaktadır.

Şelale Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Şelale saç modeli nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bu saç örgüsünün yapımını adım adım anlatalım. İlk olarak saçlarınızı güzelce tarayın. Saçları rahat bir şekilde örebilmek ve modelin belirgin olması için saçlar düzleştirilmiş olmalıdır. Saçınızı tarak yardımı ile yandan güzelce ayırın. Önden alacağınız saç tutamını 3’e ayırın ve normal bir şekilde saç örgüsü yapmaya başlayın. Bir kere normal ördükten sonra saç tutamları ile aynı kalınlıkta tutamları sağ ve soldan alarak örmeye devam edin. Bunu yaparken aldığınız saç tutamının yerine diğer saç tutamını bırakın. Bu işlemi dikkatli bir şekilde yaptığınızda saçlarınız şelale gibi bir görünüm alacaktır. Bu şekilde bir uçtan diğer uca kadar ördükten sonra saç ucuna kadar normal örerek devam edin ve en son ince bir lastik toka takarak sabitleyin.

Şelale Saç Modeli Yapımı

Şelale saç modeli yapımı zor gibi görünse de aslında oldukça kolaydır. Normal örgü ve balık sırtı karışımı gibi başlayan örgünün bunlardan farkı arada bırakılan saç tutamları olmaktadır. Bu esnada sıralamayı karıştırmamaya dikkat ederseniz istediğiniz sonucu rahatlıkla elde edebilirsiniz.

Şelale Saç Modeli Resimli Anlatım

Şelale örgü saç modeli nasıl yapılır diye merak edenler videolu ve resimli anlatımlardan faydalanarak bu saç modelini yapmayı öğrenebilirler. Daha önceden bu saç modelini uygulamayanlar için ilk deneme biraz zor olabilir fakat işin tekniğini kavradıktan sonra hiç zorlanmadan yapmanız mümkün.

Şelale Saç Örgü Modeli

Saçlarına havalı bir görünüm vermek isteyen bayanlar, şelale saç modeli hangi yüz tipine yakışır diye merak edebilirler. Bu saç modeli bebeksi bir yüzü olan bayanlara çok yakışmaktadır. Sert yüz hatları olan bayanlar da saçlarını şelale saç örgüsü yaparak görünümlerini biraz yumuşatabilirler. Bu saç modelinin birçok farklı çeşidi olduğu için şelale saç örgüsünün her yüz tipine yakıştığını söyleyebiliriz.

 
10 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...