Sentetik Saç

Yayınlanma Tarihi: 4 Haziran 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Peruklar ya da çıtçıtlar genellikle gerçek saçlardan yapılan ürünlerdir. Bu tarz ürünler çok daha pahalı olduğundan özellikle çıt çıt gibi çok belli olmayacak saçlarda sentetik modellere yönetilmektedir. Peki sentetik saç nedir? Sentetik saç normal saçtan yapılmış olan peruklardan farklı olarak yapay malzemelerden yapılmaktadır. Bu sayede maliyeti çok daha ucuza gelmektedir. Yapay ve sentetik olan malzemeler ile gerçek saç görüntüsüne en yakın sonuçlar elde edilmektedir.

Bu tarz sentetik saçlar peruktan çok çıt çıt ya da postiş olarak kullanılmaktadır. Bu tarz saçlar kişinin kendi saçı ile karışacağından hangi malzeme ile yapıldığı pek ayırt edilemeyecektir. Bu noktada saçlarını uzatmak ya da daha gür bir görünüm elde etmek isteyenlerin ilk tercihi sentetik çıt çıt saçlar olmaktadır. Bu tarz çıt çıt saçların gerçek saçtan yapılmış olan çıt çıt saçlardan farkı bakımının çok daha kolay olmasıdır. Kolaylıkla çıkarılabilen bu sentetik saçlar sık sık yıkanmalı ve asılarak kurutulmalıdır. Bu tarz saçlara ısı uygulandığında herhangi bir yıpranma yaşanmamaktadır. Bunun nedeni sentetik ve yapay malzemeden yapılmış olmalarıdır.

Sentetik Saç Boya Tutar Mı?

Herkes tarafından merak edilen sentetik saç boyanır mı sorusunun cevabı olumsuz olmaktadır. Sentetik saçların boyanması kesinlikle önerilmemektedir. Zaten boya tutmayacağından yapılması saça zarar vermekten başka bir işe yaramayacaktır. Piyasada birçok renk seçeneği bulunmaktadır. İstenilen renkte sentetik saçın satın alınabilmesi mümkündür.

Sentetik Saç Boya Tutar Mı? 1 Sentetik Saç Boya Tutar Mı? 2

Sentetik Çıt Çıt Saç Fiyatları Ne Kadardır?

Sentetik saçlar gerçek saçtan yapılmış peruklara ve postişlere göre çok daha uygun fiyatlara alınabilmektedir. Birçok renk seçeneği bulunabilen sentetik saç fiyatları 60 ile 100 TL arasında değişiklik göstermektedir. Sentetik saçların kaliteli yerlerden alınması çok daha doğru olacaktır. Kalitesiz ve ucuz sentetik saçlar kısa sürede kullanılamaz hale gelecektir.

Sentetik Çıt Çıt Saç Fiyatları Ne Kadardır? Sentetik Çıt Çıt Saç Fiyatları Ne Kadardır? 1 Sentetik Çıt Çıt Saç Fiyatları Ne Kadardır? 2

4 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...