Seyrek Saç Modelleri: Seyrek Saçlarınızı Gür Gösterin!

Yayınlanma Tarihi: 31 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Erkek seyrek saç modelleri sayesinde saç dökülmesi yaşayan ya da saç telleri ince olan beyler de artık daha havalı ve dolgun görünen saçlara sahip olabilirler. Tıpkı bayanlarda olduğu gibi erkekler için de seyrek saçlara özel farklı saç modelleri bulunmaktadır. Önemli olan saçların seyrek bölgelerini gizlemek olduğu için seçilecek saç modeli konusunda iyi bir kuaföre ihtiyaç vardır.

Erkek Seyrek Saç Modelleri

Günümüzde birçok kişi saç dökülmesi sorunu yaşadığı için seyrek saç modelleri erkek saç kesimlerinde de önemli bir yere sahiptir. Erkek seyrek saç modelleri çoğunlukla kısa saç kesimlerinden oluşmaktadır. Yapılan asimetrik saç kesimleri ve dağınık saç modelleri sayesinde saçlar daha hacimli bir görünüme kavuşmaktadır.

Seyrek Saçlar için Saç Modelleri Bayan

Seyrek saç modelleri bayan denince ilk akla gelen orta boy ve kısa saç kesimleri olmaktadır. Orta uzunluktaki saçlara uygulanan katlı kesimler sayesinde hem modern hem de dolgun görünen saçlara kavuşmak mümkündür. Seyrek saçlara sahip olan bayanlar erkek tipi kısa saç ya da asimetrik kesim kısa saç modellerine yönelebilirler. Bu saç kesimlerinde saçların seyrek yerleri rahatlıkla kamufle edilebildiği için saçları seyrek olan bayanlar için önemli bir avantaj sağlar.

Seyrek Saç Kesim Modelleri

Seyrek saç kesim modelleri bayan denince çoğunlukla akla orta boy saçlar gelse de uzun saçlara uygulanan seyrek saç kesim modelleri de bulunmaktadır. Saçları uzun ve seyrek olan bayanlar katlı kesimleri tercih ederek saçlarının daha doldun görünmesini sağlayabilirler. Kabarık saç kesim modelleri de seyrek saçlar için en ideal tercihler arasında bulunmaktadır. Saçların gür olan yerleri kabartılıp, seyrek bölgelere doğru taranarak dağınık ve doldun bir görünüm verilebilir.

Seyrek ve İnce Telli Saçlar için Saç Modelleri Erkek

Seyrek saç kesim modelleri erkek denince çoğunlukla akla dağınık ve kabarık saç kesimleri gelmektedir. Saçların yanlarının ve arkalarının kısa, ön tarafların biraz daha uzun olduğu bu saç modelleri son yıllarda oldukça popülerdir. Kısa ve hafifçe kabartılan saçlar geriye doğru taranarak havalı ve modern bir saç stili elde etmek mümkündür. Asimetrik şekilde kesilmiş kısa saçların ön tarafları alına doğru dökülerek de seyrek saçlar olduğundan daha hacimli bir hale getirilebilir.

 31 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...