Siyah Gözlüler İçin Saç Renkleri: Siyah Gözlü Bayanlar Hangi Saç Renklerini Kullanmalıdırlar?

Yayınlanma Tarihi: 8 Aralık 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Parlak simsiyah gözler ile keskin bakışlar atmak için kullanılan saç modeli ve saç rengi önemlidir. Kimi zaman gizemli, kimi zaman cazibeli, kimi zaman ise masum bakışların mimarı Siyah göz saç rengi modelleri ve siyah saçlılar için cilt tonuna göre en ideal renklerikonu devamında ele aldık. Siz de siyah gözlere sahipseniz, saçlarınızda değişiklik yapmadan önce mutlaka göz atmanızı öneririz.

Soğuk Cilt Tonuna Sahip Siyah Gözlü Kadınlar İçin Saç Renkleri

Soğuk cilt tonlarına yani hafif pembemsi cilt rengine sahip siyah gözlü bir bayan için en ideal saç renkleri, bal köpüğü ya da karamel renk tonları olacaktır. Bu renk tonları ten rengini daha parlak gösterirken gözlerin daha fazla ön planda olmasını sağlayacaktır. Siyah gözlerinizi ön plana çıkarmak için bu renk tonlarından birisini tercih edebilirsiniz. İsterseniz saçlarınızda tek renk yerine koyu ve açık kahve tonlarını da kullanabilirsiniz. Omre ya da ışıltı şeklindeki uygulamalar ile çok hoş görüntüler oluşabilir.

Sıcak Cilt Tonuna Sahip Siyah Gözlü Kadınlar İçin Saç Renkleri

Siyah göze saç rengi seçerken sıcak cilt tonuna sahip bayanlar koyu renkleri tercih etmelidir. Siyahın her tonu bu ciltlere uyar. Gözlerdeki siyahlığın derecesine göre seçim yapabilir, tam gözlerinizin renginde ya da 1-2 ton açık-koyu tonlarını kullanabilirsiniz. Sıcak cilt tonlarında koyu renklerin kullanımı sırasında aralara çok hafif açık renkler de eklenebilir. Bu hafif açık renkler, cilt tonu ile uyumlu olmalı, çok yapay bir görüntü oluşturmamalıdır.

Nötr Cilt Tonuna Sahip Siyah Gözlü Kadınlar İçin Saç Renkleri

Nötr cilt tonuna sahip siyah gözlüler için saç rengi seçimi yaparken biraz zorlanılabilir. Hemen hemen her rengin uyduğu bu cilt tonunda gözlerin rengine göre saç renginin belirlenmesi gerekir. Siyah gözlere sahip bayanlar nötr cilt tonlarında kumral, kahve, bakır ve siyah tonlarını kullanabilirler. Ombre olarak ise koyu alt rengin üzerine sarı tonlarında ya da kızıl tonlarında saç rengi uygulaması ile ombreler yaptırabilirler. Her iki ombre uygulamasında da gözlerin rengi ön plana çıkacak ve bakışlar daha anlamlı olacaktır. Saç renkleri kadar saç modelleri de göz renkleri ile uyumlu olarak seçilmeli ve kullanılmalıdır.

 8 Aralık 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...