Siyah Saç Ombre Hakkında Bilgiler: Siyah Saça Ombre Nasıl Yapılır

Yayınlanma Tarihi: 21 Ağustos 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Siyah saça farklı teknikler, farklı renklerde ombre yapılır. Fakat ombre uygulamasının yıpranma payını da düşünerek bu işleme başlamak gerekir. Eğer evde ombre uygulaması yapacaksanız, mutlaka ombre setlerini kullanmanız gerekmektedir. Aksi taktirde açıcı yoğunluğuzu saçınızın yıpranma oranına göre ayarlamanız zor olabilir.

Siyah Saça Ombre Nasıl Yapılır?

Siyah renkli saçlar açıcı dışında hiçbir renkteki boyalarla açılması mümkün değildir. Dışarıda satılan ombre setleri içerisinde bütün ihtiyacınız olan malzemeler bulunacaktır. Siyah saça mavi ombre yapımı setleri henüz satışa çıkmadığı söylentiler arasında ama eğer farklı bir renk dilerseniz yine sarı ombre setinden faydalanabiliriz. Ombre setiyle sarı ombre yaptığımız siyah saçı, dışarıdan alacağımız herhangi bir renkle boyayıp istediğiniz renk bir ombreye sahip olabiliriz. Çünkü sarı renk en çok rengi tutturabilen saç rengidir. Dolayısı ile iki farklı boya çeşidi ile her renk ombre yapabilmek mümkün. Siyah saça mavi ombre nasıl yapılır nasıl elde edilir aslında çok ufak püf noktaları ile cevaplandırılabilir.

Siyah Saç Ombre Hakkında Bilgiler: Siyah Saça Ombre Nasıl Yapılır 1

Ombre yaparken, dışarıdan satın aldığınız ombre setlerinin içerisinden çıkan bir likit bir de toz halde olan açıcı ve boyasını verilmiş olan tüpte karıştırıp çalkalıyoruz. Daha sonra içerisinde çıkan ombre tarağının üzerine döküp saçımızı istediğimiz boydan itibaren açılmasını istediğimiz yerlere kadar tarama işlemi yapıyoruz. Tutam tutam yapılırsa daha iyi açılacaktır. Açılmayı gözümüzde gördükten sonra o kısımlara içerisinden çıkan mavi renkte ki saç boyası ile boyuyoruz. Siyah kısma gelmesi önemli değildir çünkü hiçbir renk siyah rengin üzerinde renk belirtisi gösteremez. Böylelikle açıcı ile açtığımız bölgeleri istediğimiz renkle gölgelendirmiş olduk. Siyah saça ombre yapımı deneyeceğimiz bu yöntemle saçımızı dilediğimiz zaman değiştirebilme kolaylığı sağlar.

Siyah Saç Ombre Hakkında Bilgiler: Siyah Saça Ombre Nasıl Yapılır 2

Ombre yapımı bu teknikle hemen hemen herkesin evde kolaylıkla yapabileceği bir tekniktir. Bu teknik ve malzemeler ile siyah saça kızıl ombre yapmak bile size uygun satın alacağınız setlerle çok kolaydır. Siyah saça gri ombre yapımı ise alacağınız setlerle aynı şekilde uygulama ile yapılır fakat gri ombre seti olmadığından gri renk bir saç boyası ve ombre setiyle bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Siyah Saç Ombre Hakkında Bilgiler: Siyah Saça Ombre Nasıl Yapılır 3 Siyah Saç Ombre Hakkında Bilgiler: Siyah Saça Ombre Nasıl Yapılır 4

21 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...