Sombre Nedir, Nasıl Yapılır, Kimlere Yakışır, Çeşitleri Nelerdir? Sombre ve Ombre Arasındaki Farklar Nelerdir?

Yayınlanma Tarihi: 24 Kasım 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Son yıllarda saçlara uygulanan farklı saç boyama teknikleri bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok bilinenleri röfle, balyaj ve ombre olmaktadır. Bunların yanı sıra son dönemlerde başka bir saç boyama uygulaması olan sombre adını da sıkça duyuyoruz. Daha önceden bu uygulamadan haberdar olmayanlar sombre nedir diye merak edebilirler. Bu sorunuzun cevabını ve sombre saç modelleri hakkındaki merak edilen tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sombre Nedir?

Sombre çoğu zaman ombre ile karıştırılsa da bu iki uygulama aslında birbirinden farklıdır. Saçların dipten uçlara doğru en fazla 3 tona kadar renginin açılması sombre olarak adlandırılmaktadır. Bu noktada akıllara sombre ve ombre arasındaki farklar nelerdir sorusu gelebilir. Ombre uygulamasında saçlarda dipten uca doğru koyu ya da açık renk geçişleri meydana gelir. Sombre ombrenin biraz daha yumuşatılmış halidir diyebiliriz.

Sombre Saç

Sombre saç yaptırmayı düşünüyorsanız bunu evde kendiniz yapmak yerine kuaförde yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bazı renk tonlarını evde elde etmek zordur ve doğal bir görünüm için aradaki renk geçişlerinin iyi ayarlanması gerekmektedir.

Sombre Modelleri

Sombre modelleri son dönemde oldukça popülerdir. Uzun ve kısa tüm saç modellerine sombre yapılabilir. Burada önemli olan tercih edilecek rengin kişinin ten rengi ile uyumlu olmasıdır. Saçların doğal rengine yakın renkler tercih edildiği zaman ortaya harika bir sonuç çıkacaktır. Bu saç modellerini beğenenler sombre kimlere yakışır diye merak edebilirler. Bu konuda farklı renk seçenekleri ve farklı modeller bulunduğu için herkese yakıştığını söyleyebiliriz.

Sombre Saç Modelleri

Sombre saç modelleri konusunda doğru bir tercih yapabilmek için sombre çeşitleri nelerdir bunu bilmek gerekir. Saç aralarına ya da saç uçlarına yapılan farklı sombre çeşitleri bulunmaktadır.

Sombre Ombre

Sombre nasıl yapılır diye merak edenler için buraya kadar konu hakkında açıklama yapmaya çalıştık. Kullanılacak olan saç modeline göre saçların uçlarında ya da sadece aralarda dipten uca renk geçişleri sağlanır. Bu şekilde saçlarda doğal bir parlaklık ve ışıltı meydana gelir.

Sombre Fiyatları

Somre yaptırmak isteyenler fiyatını merak ediyor olabilirler. Sombre fiyatları saçların uzunluğuna, gürlüğüne ve yapılacak uygulamaya göre farklılık göstereceği için bu konuda kesin bir rakam vermek mümkün değildir. Bu konuda bilmeniz gereken bu uygulamanın normal saç boyama işleminden daha pahalı olduğudur.

 

23 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...