Sombre

Yayınlanma Tarihi: 15 Temmuz 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç boyamak eskiden dümdüz ve klasik bir şekilde yapılan rutin işlemlerden bir tanesiydi. Fakat şu an saç kesimlerinde yapılan tasarım akımı saç boyama işlemini de ele geçirmiş durumdadır. Saç boyamada standart ve tek ton boyamaların modası geçmiş durumdadır. Günümüzde daha gölgeli ve hacimli gösteren saç boyama stilleri tercih edilmektedir. Sombre saç modelleri de bu tarz özel işlemler ile oluşturulmuş farklı bir boyama biçimidir. Sombre ombre ile karıştırılan ve temelde benzerlik gösteren yeni bir akımdır. Yalnızca işinde profesyonel kişiler tarafından yapılması gereken bu işlem saçları doğal ve naturel gösterecektir.

Sombre saç modelleri ombre saç kadar yaygın olmayan ve yeni yeni ortaya çıkan bir saç boyama stilidir. Bu sebeple birçok kadının aklındaki tek soru “sombre nedir?” sorusu olmaktadır. Sombre ombreye oranla daha hafif geçişlerin yapıldığı ve sanki güneşten oluşmuş bir gölge izlenimi veren abartısız bir modeldir. Son dönemlerde birçok ünlünün uyduğu bu yeni akım ombre saç modasına gölge düşürmüştür.

Bu yeni saç modelinin tercih edilmesinin sebebi ombreye oranla daha sade ve göze batmayan bir model oluşudur. Dümdüz ve tek ton boyama yaptırmak isteyen birçok kadın bu boyama stiline yönelmektedir. Sombre modelleri yapımı ombreye oranla daha dikkat ve özen istemektedir. Normal saç renginin yalnızca 1 ton açığının tutturulması gerekmektedir. Bu sebeple bir uzman yardımı alınmasına yarar görülmektedir.

Sombre 1

Sombre ve Ombre Arasındaki Farklar

Sombre modelleri ombreye oranla daha doğal görünen saç modelleridir. Ombreden farkı, ombre kadar kendini belli eden bir model olmamasıdır. Yapaylıktan hoşlanmayan kişiler için idealdir. Sombre fiyatları işlemi yapan güzellik merkezine göre değişiklik gösterecektir. Fiyatlar ombre saç boyama ile benzerlik göstermektedir. Bu noktada kişinin saç uzunluğu ve rengi dikkate alınacak ve ona göre bir fiyat belirlenecektir.

Sombre ve Ombre Arasındaki Farklar Sombre ve Ombre Arasındaki Farklar 1 Sombre ve Ombre Arasındaki Farklar 2 Sombre ve Ombre Arasındaki Farklar 3

15 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...