Söz Gecene Hazır Mısın? Birbirinden Farklı Söz İçin Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 9 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Söz için sade saç modelleri belirlenirken öncelik ile modelin kıyafet ile uyumuna bakılmalıdır. Eğer söz elbisesi sade ise sade saç modeli uygulanmalıdır. Elbisenin sırt ve boyun kısmı kapalı ise toplu bir saç modeli uygun olur. Örneğin, saç sade bir şekil de toplanıp alttan topuz yapılabilir. Saç kısa ise düz fön veya hafif su dalgası yapılmış saç modeli sade bir söz için uygun olacaktır. Fakat elbisenin sırt kısmı açık ise saçlar salık bırakılır maşa, hareketli fön veya kırık fön yapılabilir.

Evde söz için saç modelleri, hem son derece sade ve şık hem de oldukça modern olan örgü saç modelleri kullanılır. Evde yapılan söz için ışıltıdan, taç ve tokadan uzak sade modeller tercih edilir. Örneğin; kenardan örgüler örülmüş dağınık ve hafif alttan toplanmış yarım topuz modelleri söz saç modelleri için gayet uygundur.

Söz için saç modelleri 2017, son dönemin trend modelleri ister kısa saç ister uzun saç olsun illaki için de örgü bulunan saç modelleridir. Dağınık örgü modelleri, topuz etrafını saran balıksırtı, balık kılçığı gibi örgü modelleri ve hasır örgü modeli yeni sezon modeller arasındadır.

Helen saç modeli de oldukça yoğun ilgi gören ve söz için tercih edilen bir modeldir. Elbiseniz açık ise uzun saç da tercih edilen model dağınık bırakılmış su dalgası modeli ve saçın iki kenarından örülmeye başlayan saçın arka kısım da ortada birleştirilerek kır çiçeği ile süslenmiş olan modeldir ve gayet sade ve şıktır. Son dönemler de tepeden topuz fazla tercih edilmemektedir. Bunun yerine aşağıdan hafif toplanmış yarım topuzlar tercih edilir. İsteğe bağlı olarak ön ve yanlardan hafif dalgalı bir şekilde kahkül bırakılabilir.9 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...