Su Dalgası Saç Modelleri Nasıl Yapılır

Yayınlanma Tarihi: 9 Ağustos 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Dalgalı saç kullanımı pek çok kişi tarafından zor olması nedeniyle yakınılan bir durum olsa da son dönemde popülerliği artmaktadır. Özel günlerde her zaman öne çıkan dalgalı saçlar, günlük hayatta da fazlasıyla gözlenebilir hale gelmiştir. Dalgalı saçların kullanım şekillerinden en çok tercih edilenlerinden biri su dalgasıdır. Mezuniyet saç modelleri su dalgasının en çok kullanıldığı saç modellerindendir. Su dalgası elde edildikten sonra saç açık bırakılabilir, örgülü su dalgası saç modelleri yapılabilir veya saç toplanabilir. Her haliyle su dalgası saç modelleri oldukça dikkat çekicidir.

Su dalgası elde edebilmenin birkaç yolu bulunmaktadır. Bunlardan iki tanesi ısı ile bir tanesi de ısı kullanmadan elde edilebilir. Her iki yolla da kolaylıkla su dalgası elde edilebilir. Uzun saçlı kadınlar da kısa saçlı kadınlar da bu yöntemleri deneyebilirler. Uzun saçlı kadınlar, su dalgalarına örgü ekleyerek veya atkuyruğu yaparak değişik saç modelleri elde edebilirler. Kısa saçlı su dalgası modelleri ise genellikle açık modeller ile karşımıza çıkar.

Su Dalgası Saç Modelleri Nasıl Yapılır 2

Su dalgası saç modellerinin yapılabilmesi için üretilmiş su dalgası maşaları vardır. Bu maşalardan edindiğiniz taktirde pek çok ünlünün saçında gördüğünüz tam bir su dalgası modeli yapabilmeniz mümkündür. Bu maşaların kullanımı kolaydır. Saçınızı tutam tutam bu maşa ile belirli aralıklarla dalgalandırmanız gerekir.

Su Dalgası Saç Modelleri Nasıl Yapılır 1

Pek çok kadının evinde bulunan saç maşaları ile saçları su dalgası görünüme kavuşturabilirsiniz. Bunun için saçlarınızı tutamlara ayırarak bu işleme başlamanız gerekir. Altta kalan saçlarınızı spreyleyerek maşa ile dışarıya doğru sarın. Üstte kalan saçlarınızı da tutam tutam spreyleyin ve maşayı saçınızda daha az tutarak saçlarınızı dalgalandırın. Üstte kalan saçları krepe tarağı ile hacimlendirmeyi unutmayın. Bu saç modelinin istediğiniz gibi olması için maşaladığınız her tutamı, maşadan sonra aşağı çekiştirerek dalgaların ayrılmasını sağlayın.

Su Dalgası Saç Modelleri Nasıl Yapılır 3 Su Dalgası Saç Modelleri Nasıl Yapılır 4

Isı kullanmadan su dalgası yapabilmek de mümkündür. Bunun için saçınızı önce iki ayıran. Bir taraftaki saçlarınızı toplayın. Açık olan taraftaki saçınızı iki tutama ayırın ve tutamları birbirinden geçirerek burgular yapın. Saçınızın sonuna geldiğinizde kulağınızın arkasında bir topuz yapın. Aynı işlemleri diğer tarafa uyguladıktan sonra beş-altı saat bekleyin ve saçlarınızı açın. Bu yolla oldukça zahmetsiz ve su dalgası görünümüne sahip dalgalar elde edebilirsiniz.

Su Dalgası Saç Modelleri Nasıl Yapılır 5 Su Dalgası Saç Modelleri Nasıl Yapılır 6 Su Dalgası Saç Modelleri Nasıl Yapılır 7

9 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...