Sünnet Annesine Yakışan Saç Modelleri Nasıl Olmalıdır?

Yayınlanma Tarihi: 6 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Düğünler her zaman için özel hazırlık gerektiren günlerdir. Bu günlerden sünnet düğünü ise sünnet annesi adeta bir gelin gibi özenle hazırlanır ve her zaman düğünde de tüm gözler onun üzerinde olur. Sünnet düğünlerinde anneler genelde açık renkli uzun abiye elbiseler tercih ederler ve sürekli koşuşturma halinde olacakları için aynı zaman da rahat hareket edebilmelerine imkan verecek giysileri seçmeleri önemlidir. Bu giysilere uygun ayakkabı, çanta ve aksesuar kombinlerini de yaptıktan sonra sıra saç modellerine gelmiştir.

Saç modelleri sünnet annesine yakışır, özenli ve güzel bir model olmalıdır. Bu amaçla genelde sıklıkla topuzlar ya da maşalar kullanılır. Sünnet annesi topuz saç olarak hem sıkı topuz hem dağınık topuz hem de dalgalı topuz kullanılabilir. Topuz saç modelleri aynı zamanda giysiye uygun olarak aşağıdan ya da yukarıdan olarak tasarlanabilir.

Sünnet annesi saç modelleri 2017 yılında iri dalga ile şekil verilmiş yarım topuzlar üzerine yoğunlaşmıştır. İnternet üzerinde de görselleri yer alan sünnet annesi topuz saç modelleri arasında öne çıkanların genelde şifon elbiseler ile rahat kullanım sağlayan modeller olduğu da görülmektedir. Saçların uzun süre dayanması ve kolay bozulmaması için sıkı topuzları da tercih eden sünnet anneleri mevcuttur. Sünnet annesi saçı olarak her türlü saç rengi kullanılabilir.


O gün için ayrı bir saç rengi ya da boya uygulaması gerekmez. Saç modelleri için de hem annenin zevk ve tercihi hem giysisinin yaka açıklı ve sırt dekoltesi hem de saç teli yapısına göre de bir karar verilmelidir. İnce saçların şekli çabuk bozulduğundan spreylenerek kullanılması topuzlar ile şekil verilecek bir model içinde kullanılması daha uygun olacak ve saçın şeklinin kalıcı olmasını sağlayacaktır.


6 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...