Tesettürlü Kına Başı Modelleri, Yapılışları ve Kına Başı Modelleri İçin Türban Önerileri

Yayınlanma Tarihi: 11 Kasım 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Kına gecesi, düğünden bir gün önce gelinin evine vedası olarak yapılan bir etkinliktir. Günümüzde kına geceleri küçük bir düğün gibi yapılmaktadır. Kına gecesinin ne olduğundan bahsetmişken kına başı nedir? diye merak edenler de olabilir. Kına başı, kına gecesi için uygulanan saç modelleri ve diğer aksesuarlardır. Düğünde nasıl ki duvak ve farlı saç aksesuarları kullanılıyorsa kına gecesinde de günün önemine uygun farklı aksesuarlar kullanılır. Kırmızı ve pullu bir duvak, imitasyon altınlarla kaplı bir saç aksesuarı ya da duvaklı başlık gibi birçok farklı seçenek vardır.

Tesettür Kına Başı Modelleri

Kına başı aksesuarları tesettürlü bayanlar için ayrı bir önem taşır. Kapalı bayanların saçları görünmeyeceği için ona uygun saç aksesuarları ve saç modelleri seçilmesi gerekmektedir. Bu tür özel günlerde kullanmak için özel türban ve duvak modelleri bulunmaktadır. Bunlar genelde kına gecesi kıyafeti ile takım halinde olurlar. Türbanlı bayanların saçları topuz yapıldıktan sonra süslemeli bir türban ya da parlak taşlarla süslü duvaklar kullanılmaktadır.

Kına Başı Modelleri Türbanlı

Tesettürlü kına başı modelleri arasında türban üstüne uygulanan farklı tasarımlar bulunduğu gibi bayanların doğrudan başına geçirebileceği ve saçları tamamen kamufle eden modeller de vardır. Kına başı modeli seçerken türbanlı bayanlar giyecekleri kıyafeti ve törenin yapılacağı yeri de göz önünde bulundurmalıdır. Genç bayanlar yüz tipine göre kına başı modelleri seçerken kuaförlerinin önerisini de mutlaka dikkate almalıdır.

Kına Başı Saç Modelleri

Kına başı saç modelleri uzun ve kısa saçlara göre farklılık göstermektedir. Tesettürlü bayanlar için bu tür özel günlerde yapılan tasarımlar biraz daha farklı olmaktadır. Normalde türban ya da baş örtüsü takan bayanlar kına gecesinde de ipek, tül ya da değişik kumaşlardan yapılan özel saç aksesuarları kullanmaktadır. Bu tür tasarımlar sayesinde kapalı bayanlar da özel günlerinde şık ve güzel olmanın tadını çıkarabilirler.

Kapalı Kına Başı Modelleri

Yakında evlenecek olan bayanlar kına başı modelleri ve yapılışları hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Bu tür özel günlerde kına gecesine özel türbanın üzerine taç ya da saç aksesuarı şeklinde sallantılı süsler takılabilir. Kına gecesine özel değişik türban bağlama yöntemleri de şık görünümleri ile gelin adaylarının güzelliğini ortaya çıkarabilir. İsteyen bayanlar uzun tül ve işlemeli duvaklar kullanılan saç modellerini tercih ederek bu özel günde güzellikleri ile ön plana çıkabilirler.

 

11 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...