Toplu Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 21 Ekim 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Kadınların yüz tiplerine, kıyafetlerine ve gidecekleri yere göre kullanabilecekleri birçok saç modeli bulunmaktadır. Yaygın olarak en rahat kullanım şekli toplu saç modelleridir. Bunlar gideceğiniz bir davet, günlük kullanıma uygun kıyafetle katılacağınız toplantı ya da herhangi bir nedenle saçınıza model vermeniz gerektiğinde sizleri kurtaracak topuz saç modelleri olmaktadır.

Saçlarınızın hacmi ve yapısı nasıl olursa olsun mutlaka uygun bir toplu saç modeli vardır. En rahat yapılacak saç modeli topuz modellerdir. Özellikle dağınık topuz çok kullanışlıdır. Tel toka, lastik toka yardımıyla evde çok kısa sürede uygulayabilirsiniz. Bu modeli uygularken alnınızın üzerinden bırakacağınız perçemlerle bakışlarınıza derinlik kazandırabilirsiniz. Topuzlar arasında şık ve zarif görünümlü ense topuzunu da kullanabilirsiniz. Sabitleyici kullanarak örneğin sprey ile saçlarınızın toplu halini uzun süre korumak mümkündür. Örgülü topuzlar da oldukça şık ve farklı bir hava katmaktadır. Dilerseniz toplayıp bağladığınız saçı örerek topuzu örgülü kullanabilirsiniz. Balerin topuzu ya da tepede saç topuzu da oldukça kullanışlı ve şık modellerdir. Kıyafetinize en uygununu seçmek size kalmış.

[reklam id=1]

Toplu Saç Modelleri 1

Yarı Toplu Saç Modelleri

Özellikle kıyafete bağlı olarak tercih edilecek bir modeldir. Yarı toplu saç modeli düşünüyorsanız saçınızın temiz olduğundan emin olun. Böylece hacimli ve gösterişli bir saç kullanmış olursunuz. Saçlarınızın yarısını toplayarak, diğer yarısını maşa yardımıyla bukleler halinde kullanmak çok rahattır. Bunun için bir maşa kullanabilirsiniz. Maşanız yok ise, akşamdan saçlarınızı sarıp buklelerin oluşma sürecini başlatabilirsiniz. Ertesi gün kullanacağınız model için saçlar dalgasını kazanmış olacaktır.
Yarı toplu saçları örgülü modellerle kullanabilirsiniz. Saçınızın yarısını örerek yarısını da fönle düzleştirmek özellikle gece sırtı açık bir kıyafet kullanacaksanız çok şık görünecektir.

Yarı Toplu Saç Modelleri

Yandan Toplu Saç Modelleri

Son yıllarda yeniden moda olan yandan toplu saçlar birçok şekilde kullanılabilir. Dağınık bir model elde etmek oldukça kolaydır. Yanda topladığınız saçı lastik yardımıyla bağlayarak, bu kuyruğu lastiğin etrafında dağınık bir biçimde sarabilirsiniz. Sarılan saçın sarkmaması için tel toka ile kuyruğun ucunu bağlanma yerine sabitlemelisiniz. Yandan toplu saç modelinde örgü model çok yakışmaktadır. Tüm saçınızı yandan toplayarak bir topuz elde edin. Örgü görünüşünüze oldukça hoş bir hava katacaktır.

Yandan Toplu Saç Modelleri

21 Ekim 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...

You must be logged in to post a comment.