Topuz Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 1 Ocak 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Topuz modelleri bayanların kullanmaktan çok hoşlandıkları saç modelleri arasındadır. Dağınık, yandan, örgülü ya da krepeli modelleri bulunan topuzlar, kullanılacak yere göre seçilir. Hem günlük hem de özel kullanımlar için ideal olan topuz modelleri ve yapılışları hakkında sizler için kısa bir araştırma yaptık. Sezonun en beğenilen topuz modelleri hakkında detaylar ve örnek resimleri şimdi sizlerle paylaşıyoruz.

Topuz Saç Modelleri ve Yapılışları

Topuz saç modelleri her yaştan bayanın hoşuna giden özel modellerdir. Saçların derli toplu olmasını sağlayan bu modeller, genelde yüzünü ön plana çıkarmak istediklerinde bayanların tercihi oluyor. Topuzlar modellerine göre kullanım alanlarını kendileri belirler. Burgu, örgü, krepe ve dalgalar ile zenginleştirilen topuz modelleri evde yapılabileceği gibi kuaförlerde de uygulanabilir. Evde uygulana topuz modelleri ile kuaför topuz modelleri genelde farklıdır. Evde günlük ya da iş için kullanılan topuz modelleri yapılırken kuaförlerde daha özel günler için daha ağır topuz modelleri uygulanır. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri en güzel topuz modelleri ile baş başa bırakıyoruz.

[reklam id=1]

Topuz Saç Modelleri 1

Topuz saç modelleri ile birlikte normal ya da balık sırtı saç örgüleri kullanılabilir. Bu örgüler topuzun modeline ve başta hizasına göre yandan ya da önden tam ortadan şekilde gelebilir. Yukarıda verilen ense topuzu modelini günlük kullanabileceğiniz gibi özel davetler için de kullanabilirsiniz.

Topuz Saç Modelleri 2

Dağınık topuz, salaş giyim tarzı ile uyumlu olarak kullanılabilir. Saçın ön kısmından çıkarılan dalgalı tutamlar ile desteklenebilen yukarıdaki gibi bir dağınık topuz, özel davetlerde de günlük olarak da kullanılabilir.

Topuz Saç Modelleri 3

Topuz modelleri düğün ve özel davetler için en ideal saç modelleridir. Yukarıda verilen bir topuzu özel davetler için abiye saç modeli ya da düğün için gelin topuzu olarak kullanabilirsiniz. Her iki kullanım için de ideal olan bu saç modelini, farklı saç tokaları ile zenginleştirebilirsiniz.

Topuz Saç Modelleri 4

Hem sade hem de hoş bir topuz olan bu model, genç bayanların çok hoşuna gidecektir. Balerin topuzuna benzeyen örgülü saç topuzu modelini istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Ancak spor giyimden hoşlanan bayanların günlük olarak bu tarz bir topuz kullanması kıyafetleri ile uyum sorununa neden olabilir.

Topuz Saç Modelleri 5

Kuaförde yapılan şık saç topuz modelleri arasında yer alan yukarıdaki topuz modeli, daha çok olgun bayanlar tarafından tercih edilir. Ağır topuz modellerinden bu saçı isterseniz duvak ile birlikte gelin saçı olarak da kullanabilirsiniz.

Topuz Saç Modelleri 6

Örgü ile desteklenen bu saç modeli de özel gün geceler için son derece ideal. Örgülü topuz modellerinden hoşlananlar için hoş bir seçenek olabilir.

14 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...

You must be logged in to post a comment.