Tumblr Dalgalı Saç Modelleri: Tumblr’da En Trend Saç Modelleri Nelerdir?

Yayınlanma Tarihi: 28 Eylül 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Dalgalı saç modelleri herkesin severek kullandığı hacimli bir saç şeklidir. Erkeklerde dahil herkesin severek kullandığı dalgalı saç modelleri daha çok kadınlara tarafından tercih edilmekte ve özellikle yapılmaktadır. Dalgalı saç modelleri tumblr içerisinde sıklıkla rastlanılan saç modelleridir. Bu sebeple kullanıcıların birçoğu bu saç modellerine yönelmekte ve nasıl yapılacağına dair çözüm aramaya başlamaktadırlar. Dalgalı olan saç modellerinin en büyük avantajlı en düz ve az olan saçları bile hacimli gösterebilmesidir. Kısaca saçı az ve seyrek olan kadınların bu tarz dalgalı ve kabarık olan modellere yönelmeleri düz föne oranla çok daha doğru olacaktır.

En Popüler Tumblr Dalgalı Saç Modelleri

Tumblr dalgalı saç modelleri kadın kullanıcılar tarafından sıklıkla takip edilen modellerdir. Bu modellerin uygulanması tahmin edildiği kadar zor değildir. Bu sebeple ilk olarak saçlar hazırlanmalı ve daha sonra modelinin yapımına geçilmelidir. Bu sene popüler olan saç modellerinden ilki dalga dalga olan saçların alttan toplanmasıdır. Kuaförde yapılmış gibi bir görünüm elde edilmesini sağlayan ve salaş görünüm ile okul dahil her yerde kullanılabilen bu saç modeli son derece dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra kıvırcık ya da dalgalı saçlara yapılan yarım topuzda beğenilen tumblr saç modelleri içerisinde yer almaktadır.

Tumblr Dalgalı Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Tumblr dalgalı saç kesim modelleri yapımı için ilk olarak çok düz olan saçların dalgalandırılması gerekecektir. Bunun için ilk iş saçları iyice düzleştirmek olmalıdır. Düz olan saçlar daha kolay biçim alacaktır. Daha sonra bir maşa alınmalı ve büyük saç tutamları bu maşa yardımı ile dalgalandırılmalıdır. Tüm saçlar büyük bukleler halinde hazırlandıktan sonra saçlar öne atılmalı ve bir tarak yardımı ile tüm bukleler açılmalıdır. Bu sayede hem dalgalı hem de dolgun saçlara kavuşmak mümkün olacaktır.28 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...